Значні зміни у чисельності дикої фауни зафіксували фахівці на територіях Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини. За результатами щорічного обліку, кількість копитних тварин зросла на 7%, а чисельність пернатих — більш ніж на 10%. Про це повідомляє “Подільський лісовий офіс”.
Найпоширенішим мешканцем подільських лісів залишається заєць-русак, популяція якого сягнула рекордної позначки — 100 737 особин. Таке зростання свідчить про сприятливі умови для цих тварин, але водночас створює певні виклики для лісових екосистем.
Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості хижих тварин, серед яких вовки та шакали. “Якщо в минулому році в лісах Подільського лісового офісу було 138 вовків, то цьогоріч їх кількість збільшилася до 167 особин. Так, на Хмельниччині зафіксовано 91 особину, на Тернопільщині — 43 особини, а на Буковині — 33 особини”, — зазначають у відомстві.







Фахівці також звертають увагу на небезпечну тенденцію міграції шакалів, чисельність яких у лісах Буковини та Хмельниччини досягла 31 особини. Окрім того, через відсутність полювання збільшилася кількість інших хижих звірів: лисиць, єнотовидних та бродячих собак.
Незважаючи на те, що мисливський напрям залишається дотаційним, лісівники кажуть, що продовжують активно підтримувати розвиток мисливських господарств та створювати сприятливі умови для різних видів тварин.
Читайте також: Міндовкілля розпочало обговорення Стратегії збереження біорізноманіття в Україні
“У кожному лісництві нашої філії облаштовано спеціальні «лісові їдальні», куди регулярно доставляють поживу. Загалом у лісах Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини функціонує понад 1000 місць для підгодівлі тварин і понад 1300 солонців. Щорічно ми заготовляємо тони зерна, сіна та коренеплодів, виготовляємо кормові віники і закуповуємо сіль”, — розповідає начальник відділу мисливства, рекреації та побічного користування філії “Подільський лісовий офіс” Ігор Бурковський.
Позитивні зміни спостерігаються і серед популяцій копитних тварин. Загальна чисельність козуль у лісах трьох областей зросла до 7799 особин, а популяція кабанів збільшилася до 4575 особин. Проте таке зростання створює нові виклики, зокрема пошкодження сільськогосподарських культур через наближення тварин до людських угідь.
На Буковині можна зустріти червонокнижних зубрів, яких налічується 57 особин, а також рисей — 60 особин.
Особливо помітним стало збільшення популяції пернатих, яких у лісах Подільського лісового офісу нині налічується понад 50 тисяч. Цього року майже вдвічі зросла кількість фазанів порівняно з минулим роком. У відомстві пояснюють, що така позитивна динаміка є результатом цілеспрямованої роботи: “Лісівники активно працюють над відновленням популяції фазанів, для яких у регіоні було створено два фазанарії. Майже тисячу фазанів уже випущено на волю”.