В Угорщині браконьєри вбили вовка, який пройшов рекордні 1900 кілометрів

Вовк М237. Gruppe Wolf Schweiz

В Угорщині браконьєри застрелили дворічного вовка, який пройшов рекордні 1927 кілометрів, почавши шлях зі Швейцарії. Він покинув свою зграю минулого року й перетнув кордон ще трьох країн у пошуках пари та власної зграї. Про смерть повідомляє Gruppe Wolf Schweiz на своїй сторінці у фейсбуці.

Маршрут М237

Вовк M237 (Canis lupus) був дворічним самцем, який народився в Швейцарії в зграї “Stagias” в 2021 році. Він був одним з шести цуценят, які отримали GPS-ошийники від Офісу полювання і рибальства кантону Граубюнден. Фахівці начепили на хижаків пристрій у рамках спостереження за місцевою популяцією вовків, яку намагаються збільшити. Відстеження успішно працювало і дослідники зареєстрували, що влітку 2022 року М237 покинув свою зграю і вирушив у подорож. До початку лютого цього року він перетнув кордон з Італією, потім Австрією і дістався Угорщини, пересікаючи річки, магістралі, гори на висоті 3500 метрів та колії. Станом на 22 березня він здолав відстань у 1927 кілометрів, встановивши рекорд у міграції сірих вовків у Європі.

Однак 13 квітня стало відомо, що Угорщина стала останньою країною для М237. Його застрелив браконьєр біля села Гідашнеметі, попри те, що сірі вовки в Угорщині охороняються.

Загибель M237 остаточно ще не підтверджена, і певна інформація є суперечливою. Проте зрозуміло, що відірваний нашийник передавача було знайдено, і на основі зчитаних даних, підозрюваного у незаконному вбивстві тварини затримали і йому може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

Небайдужі зареєстрували петицію, в якій вимагають, аби вбивця вовка був притягнутий до відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *