На 11 травня призначені повторні слухання у суді щодо ведмедиці, яка загризла 26-річного бігуна в Італії

Спіймати тварину вдалося вночі, завдяки собакам єгерів. Фото: bbc.com

В Італії триває судовий процес щодо долі ведмедиці JJ4, яка загризла на смерть 26-річного бігуна Андреа Папі у лісосмузі неподалік міста Кальдес. Це не перший напад тварини на людей: у 2020 році вона поранила батька і сина під час прогулянки. Влада провінції Тренто наказала вбити хижака, але група захисників тварин звернулася до адміністративного суду, який призупинив дію наказу. Спіймати ведмедицю вдалося лише після двох тижнів пошуків.

Ведмедиця була зі своїми трьома дитинчатами, коли її спіймали в клітку, наповнену фруктами, після того, як лісники з собаками відстежили її сліди на снігу в лісі в долині Меледріо. За словами офіційних осіб, останніми днями вона демонструвала ознаки агресії, знищивши камери, встановлені для спостереження за її рухами.

Ведмежата JJ4 залишилися вільними після того, як їхню матір спіймали. Два з них потрапили разом з нею у пастку, але були випущені. Третій втік. Ведмежата мають близько двох років і можуть жити самостійно.

Зараз ведмедиця перебуває у спеціальному центрі, де чекає на рішення суду.

JJ4 народилася в Італії в рамках європейської програми з відновлення популяції бурих ведмедів. Її батьками були два ведмеді, привезені зо Словенії два десятиліття тому. З того часу кількість ведмедів у північних районах Італії зросла до близько 100 особин. Вони захищені законом про охорону природи, але їхня присутність часто викликає конфлікти з мешканцями регіону, яким загрожують напади та збитки.

Судовий процес щодо JJ4 став символом цих суперечок. З одного боку, родина загиблого хлопця заявила, що не хоче, щоб ведмедицю присипляли. Вони вважають, що Андреа любив природу і не хотів би, щоб через нього постраждала беззахисна тварина. З іншого боку, багато мешканць Тренто побоюються за свою безпеку і погоджуються з офіційною позицією провлади, яка наполягає на тому, що JJ4 представляє небезпеку для людей і повинна бути знищена.

Суд має прийняти рішення 11 травня. Поки що JJ4 залишається у центрі під постійним спостереженням.

Джерела:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *