В мисливських угіддях України обліковано 13,5 тис. оленів благородних та 3,6 тис. оленів плямистих. Це згідно із статистикою за 2014 рік, яку опубліковано в Проекті моделі реформування та розвитку мисливського господарства України. Варто зазначити, що на сайті Державного агентства лісових ресурсів України, до повноважень якого входить ведення державного обліку чисельності і добування мисливських тварин, відсутня актуальна інформація щодо кількості, наприклад, оленів у мисливських угіддях держави. Проте є статистика станом на 2013 рік.
– У 2013 році в мисливських угіддях України чисельність копитних мисливських тварин становить 240600 голів. На підприємствах Держлісагентства обліковано 64,7 тис.гол, в угіддях УТМР 61,7 тис.гол, в користувачів іншої форми власності 114,2 тис.гол. копитних мисливських тварин. Ліміт добування копитних тварин в 2013 році становив 20 тисяч голів фактично добуто 13 200 голів, що становить 66%. По оленю європейському відсоток добування становить 53%, кабану 60,5%, оленю плямистому 44,7 %, –це інформація з сайту Державного агентства лісових ресурсів України.
В свою чергу, наприклад, на офіційному сайті Закарпатського ОУЛМГ є актуальніша інформація: всього чисельність оленя, в Закарпатті, з урахуванням приросту на сезон полювання 2016 року – 2024 особини.
Відтак за мисливський сезон 2015-2016 років, ліміт на полювання оленя в Закарпатті становив 22 особини, а було добуто 19.
Якщо порівнювати показники чисельності і, тим більше, здобування дичини в Україні з показниками країн ЄС, то можна побачити, що в ЄС ці цифри у десятки, а іноді й у сотні разів більші.
Олександр Богун, який зараз проживає в одній із країн ЄС, зауважує, що в їхньому первинному мисливському колективі 10 000 га.
– Стріляємо 10 самців 25 олених і 15 телят. Такий річний план. Це становить 100% річного приплоду і 30% всієї популяції. Це означає, що на нашій території у 10 тис. га на постійній основі живе біля 170 оленів. Таку щільність ми підтримуємо постійно. У нас ПМК погоджує план відстрілу копитних, умовно кажучи з “ДержЛісом”- проводячи реальну весняну інвентаризацію, але розподіляє сам ліцензії виключно серед своїх членів ПМК. Умовно кажучи”УТМР” не має можливості видати ліцензії. Все здійснюється у колі ПМК, – зазначає мисливець.
Олександр Богун підкреслює: «Українці так ведуть мисливське господарство, що не можуть втримати високої щільності оленя в найсприятливішому середовищі існування оленя, якими є карпатські лісові масиви».
На думку пана Олександра: «Все вже є, тільки треба перейняти досвід у європейців. Глянути як у них і зробити те саме у себе. І не треба ніякої приватизації угідь. Звичайне самоврядування первинного мисливського колективу на своїй території.. і все буде…».