В Європарламенті вимагають заборонити трофейне полювання

43370648_303Десятки депутатів Європарламенту та екологічні організації виступили із вимогою заборонити трофейне полювання, яке дозволено у низці країн світу. Про це повідомляє Громадське з посиланням на DW.

Євродепутати та екологи написали відкритого листа, який оприлюднили 18 серпня в Женеві на Всесвітній конференції зі збереження рідкісних видів тварин.

Автори листа закликали внести зміни у Конвенцію з міжнародної торгівлі видами дикої флори та фауни, які перебувають під загрозою зникнення (CITES). Під час обговорення цієї теми екологи попередили про безпрецедентне скорочення кількості видів на планеті.

Нелегальна торгівля тваринами є однією з причин вимирання видів. Понад 50 євродепутатів та екологи нагадали, що заборона на торгівлю тваринами з Конвенції не розповсюджується на трофейне полювання.

Автори звернення наголосили, що трофейне полювання є очевидно комерційним явищем із «багатомільйонним оборотом», тому цю лазівку треба усунути.

Так, зокрема в низці країн Африки дозволено трофейне полювання на слонів, носорогів, левів тощо. Місцева влада відповідає на критику тим, що від такого полювання країни отримують кошти, які потім інвестують у проєкти щодо захисту тварин.

Конвенція CITES укладена в 1973 році. Вона регулює міжнародну торгівлю дикими тваринами і рослинами. В даний час в список входять близько 5000 тварин і 29 000 видів рослин. На конференціях держав-членів Конвенції повинні уточнюватися списки видів, до яких застосовуються торговельні обмеження. У цьогорічній конференції, яка триватиме 12 днів, беруть участь представники більш ніж 180 країн-учасниць Конвенції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *