Вакцина за 306 млн гривень не діє? У приватному господарстві на Рівненщині скажений лис загриз кролів

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провела торги й уклала договір на закупівлю вакцини антирабічної для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу на території України на суму 306 млн 534 тис. 128 грн 40 коп. Закупили 9 657 660 доз вакцини. В багатьох областях або триває, або вже закінчилась імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. В Рівненській області також вона вже мала розпочатись, адже 31 серпня повідомлялось, що відбуватись імунізація має у вересні-жовтні.

Можливо у хижаків ще не виробився імунітет, але у Рівненській області випадок сказу в лисиці зафіксовано на минулому тижні.

У четвер, 23 вересня 2021 року, в службу державної ветеринарної медицини Дубенського району надійшло повідомлення, що у приватному господарстві, жительки с. Молодаво-1 знаходиться застрелений лис, – пише видання Вісті Рівненщини.

При виїзді на місце події стало відомо, що того ж дня власниця господарства помітила у хліві лиса та 5 мертвих кроленят. На прохання працівників сільської ради, мисливець застрелив агресивного лиса.

Спеціалісти держветмедицини Дубенського району відібрали патматеріал від трупа лисиці та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження, де експертизою встановлено захворювання лисиці на сказ.

Труп хворої лисиці на сказ та 5 кроленят спалено.

Складений план заходів по локалізації і ліквідації захворювання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *