Важливо для мисливців, які 10 серпня відкривають полювання на перо

-waiting-pays-off-for-two-friends-duck-hunting-dogs-Edcea9a2fd367f9611c227b357acc7fe8

Одеська область

В суботу, 10 серпня на Одещині відкривається сезон полювання на пернату дичину. В Одеському обласному управлінні лісового та мисливського господарства звертають увагу на те, що в державних лісових підприємствах, полювання розпочинається в різний час, а саме:
ДП «Ананьївське ЛГ» – з 18.00
ДП «Балтське ЛГ» – з 18:00
ДП «Березівське ЛГ» – з 06:00
ДП «Великомихайлівське ЛГ» – 06:00
ДП «Одеське ЛГ» – з 18:00
ДП «Подільське ЛГ» – з 18:00
ДП «Савранське ЛГ» – з 12:00
ДП «Ширяївське лісове господарство» та ДП «Саратське лісове господарство» не раніше 5 жовтня.
Також у відомстві нагадують, що при собі необхідно мати перелік таких документів:
– посвідчення мисливця;
– відстрільну картку надану користувачем мисливських угідь;
– контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на сезон полювання 2019-2020 років;
– дозвіл на право носіння та зберігання зброї;
– при наявності мисливської собаки – то ще й відповідний паспорт на неї.
Необхідно пам’ятати, що кожен мисливець повинен суворо дотримуватись правил безпеки та поводження із зброєю.

Львівська область

Також 10 серпня з 18.00 години у Львівській області розпочинається полювання на мисливські види птахів. Мисливці Перемишлянщини відкривають полювання «на качку» на ставках в мисливських угіддях Перемишлянського господарства Львівської о/о УТМР та Перемишлянського РТМіР «Лісівник». Згідно з пропускною спроможністю, яку погоджено Львівським ОУЛМГ та Львівською ОДА, в мисливських угіддях району дозволено до добування 1239 голів місцевих видів птахів.

Для того щоб полювати в угіддях Львівської обласної ради УТМР (Перемишлянське господарство) вартість разової карточки, на пернату для членів товариства становить 100 грн, для членів інших товариств – 200 грн., для мисливців які не є членами будь-якого товариства – 300 грн. Сезонна карточка для членів товариства становить 450 грн. в Перемишлянському РТМіР «Лісівник» вартість разової карточки на пернату становить 50 грн., сезонна карточка – 1 грн. за умови сплати поточних членських внесків. Разова карточка на пернатих для членів інших товариств – 200 грн.

Для охорони державного мисливського фонду, працівниками державної лісової охорони буде проведено спільні рейди з представниками Національної поліції ставками, де проводиться полювання. Такі рейди по мисливських угіддях району будуть проводитись постійно рейдовою групою, яка сформовано в лісгоспі.

Додатково нагадуємо мисливцям, які документи дають право на полювання:

– посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

– дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільна картка, тощо);

– чинний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;

– паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Варто зазначити, що мисливцям необхідно зважати і на пожежонебезпечний період, який триває на даний час. У зв’язку з цим лісівники закликають всіх мисливців не розводити вогнищ у невідведених місцях, торфовищах та дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї. Також наголошують на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

Варто зазначити, що полювання заборонено:

– на відтворюючих ділянках,

– на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей,

– у темний період доби .

За відсутність відмітки у відстрільній чи контрольній картці про проведення полювання у зазначений день чи добуту дичину особисту відповідальність несе мисливець. Перед початком полювання всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та порядок проведення полювань.За порушення правил полювання та термінів полювання особи можуть притягуватися до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від тридцяти до дев’яносто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Черкаська область

Крім того, згідно з наказами користувачів мисливських угідь Черкаської області, сезон полювання на пернату дичину розпочнеться з 10 серпня та триватиме до 29 грудня поточного року включно. Днями полювання встановлено середу, суботу та неділю.

Всього в області функціонує 55 мисливських господарства, з них 5 підпорядковані обласному управлінню. Решта­ – мисливські господарства системи Українського товариства мисливців та рибалок та інших користувачів. Офіційно в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства зареєстровано понад 20 тисяч мисливців.

Лісівники нагадують, що кожен мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

У зв’язку з тим, що триває пожежонебезпечний період, лісівники закликають всіх мисливців не розводити вогонь у лісах і торфовищах та дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї. Також наголошуємо на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

Наклейки для автомобіля “Дикі птахи”

Чернівецька область

Близько 3 тис. любителів активного відпочинку на лоні природи готові до полювання на пернату дичину. Вже традиційно для Чернівецької області, згідно Наказів користувачів мисливських угідь погоджених у встановленому порядку Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і Управлінням екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА, сезон полювання на пернату дичину відкриють 10 серпня.

Відповідні одяг, спорядження та зброя вже ретельно підготовані, проте, в першу чергу, потрібно пам’ятати про необхідні дозвільні документи: посвідчення мисливця, дозвіл на зброю, облікову картку на поточний рік і відстрільну картку користувача угідь.

Дозволені дні для відстрілу: субота і неділя. Проте, кремі користувачі мисливських угідь при полюванні на голуба встановлюють додатковий день середу. Щоб не довелося сплачувати штраф за шкоду довкіллю, радимо мисливцям не забувати про норми відстрілу на кожен день а також пам’ятати основні правила полювання та суми штрафів за їх порушення.

Нагадаємо розмір відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання під час полювання на пернату дичину (крім видів внесених до Червоної книги України):

– Лебеді (шипун і кликун) – 4 тис грн.

– Гуси – 2 тис. грн.

– Куріпка сіра – 2 тис. грн.

– Перепілка – 1 тис грн.

– Качки – 1 тис. грн.

– Голуби – 1 тис грн.

Протягом усього мисливського періоду в місцях проведення полювання працюватимуть рейдові бригади Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, державних лісогосподарських підприємств, представники громадські, які виявлятимуть браконьєрів, слідкуватимуть за дотриманням правил полювання та норм відстрілу.

Також звертаємось до мисливців з проханням обережно поводитись зі зброєю в місцях полювання, дотримуватись правил полювання, протипожежної безпеки, а також не залишати після себе купи сміття. Полювання на пернату дичину в угіддях Чернівецької області триватиме до грудня 2019 року.

https://shop.myslyvets.com.ua/product/naklejki-dlya-avtomobilya-oj-mo%d1%97-mri%d1%97/

Запорізька область

Шановні мисливці, на території Запорізької області наближається відкриття полювання на пернату дичину, а саме норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка), гусок: сіру, білолобу велику, гуменника (крім гуски малої (білолобої малої), перепела.

Відкриття полювання планується з 10 серпня 2019 року. Проте звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання) визначаються користувачем мисливських угідь, і з цього приводу необхідно отримувати всю інформацію в господарствах.

При проведенні полювання в 2019 році мисливець повинен при собі мати наступні документи:

посвідчення мисливця;
контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на відповідний мисливський сезон;
відстрільну картку на той вид тварин на який проводиться полювання;
дозвіл на зброю, яку використовує мисливець на полюванні;
паспорт на мисливську собаку, у разі її використання.

Разом з цим обласне управління інформує мисливців області, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2014 № 383, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2014р., за № 1316/26093 затверджено «Порядок видачі посвідчення мисливця і контрольної картки обліку добутої дичини й порушень правил полювання».

Відповідно до пункту 1.3 вищевказаного порядку «Контрольна картка видається з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року і діє з дня видачі до 30 квітня включно».

Також звертаємо Вашу увагу, що 06.02.2018 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 № 2234-VIII.

Вказаним нормативно-правовим актом внесено, зокрема, зміни до Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон). Так, статтею 71 Закону на державних виконавців покладений обов*язок за наявності певної заборгованості зі сплати аліментів виносити у відношенні боржників вмотивовані постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Івано-Франківська область

Мисливський сезон на Прикарпатті традиційно розпочинається із полювання на пернату дичину. Старт ­– 10 серпня. Дні полювання – субота та неділя.

Полювати дозволяється на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка), гусок (крім гуски малої).

Норма добування пернатої дичини одним мисливцем не повинна перевищувати: норців великих – 2, гусей – 3, качок – 5, лисок – 6, куликів та голубів – 10, перепелів – 15 голів.

Принагідно нагадуємо,які документи при полювання слід мати при собі:

– посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень Правил полювання;

– відстрільна картка;

– дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;

– у разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт а також ветеринарний паспорт зі всіма належними щепленнями.

А ми нагадуємо, що єгерську службу в ДП «Вигодський лісгосп» очолює районний мисливствознавець Вертепний Анатолій Леонідович. Силами лісової охорони та єгерської служби ведеться контроль за термінами полювання та дотриманням лімітів добування, а також боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Біотехнічні заходи в господарстві спрямовані на ріст чисельності тварин і птахів. Різноманітність видового складу фауни і ландшафтно-кліматичні умови сприяють розвитку мисливського господарства, збільшенню поголів’я диких тварин. Сприяє цьому й налагоджений облік кількості тварин і птахів, які є об’єктами полювання. Таксація проводиться один раз на рік – на копитних тварин та хутрових звірів у лютому місяці. Велике значення при цьому має облік відстріляної дичини, особливо неліцензійних виду зайця. Районний мисливствознавець та єгері лісгоспу докладають зусиль для створення належних умов розведення та охорони диких тварин та птахів. Також серед пріоритетних завдань – облаштування територій мисливських угідь..
Головний пріоритет на майбутнє – збільшити вихід мисливської продукції з одного га угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства для чого забезпечити виконання наступних завдань:
– розведення молодняка диких парнокопитних тварин, а саме: козулі, кабана в дичерозплідниках.
– будівництво мисливських стежок для проведення полювання з залученням іноземців;
– будівництво мисливських будинків при лісництвах для відпочинку мисливців;
– створення вольєра для дресирування мисливських собак на кабана.

Порядок роботи відділу мисливського господарства:

Вівторок, середа, четвер – обмін «Контрольних карток обліку добутої дичини та порушень правил полювання» з 8-30 до 16-30 з 12-00 до 13-00 перерва.

Телефон для отримання довідок 61-7-04.

Обмін контрольних карток проводиться при наявності в мисливця старої контрольної картки. Мисливець повинен сплатити 10 грн. за контрольну картку та 1,70 грн. – держмито за право полювання. Якщо стара картка загублена сплати становлять 30 грн. за загублену картку та 1,70 грн. держмито за право полювання.

Екологи нагадують, що, відповідно до ст. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», з метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, заборонено полювати немисливською (у тому числі військовою) вогнепальною, пневматичною та іншою стрілецькою зброєю, а також нарізних вкладок, напівавтоматичною або автоматичною зброєю з магазинами більш як на два патрони. Саме це і є найбільш характерними порушеннями під час полювання на пернату дичину.

Розмір такси за незаконне знищення тварин збільшено у 2017 році:

за лося – з 20 тис. до 80 тис. грн;

за оленя європейського – з 15 тис. до 60 тис. грн;

за оленя плямистого – з 10 тис. до 50 тис. грн;

за лань – з 10 тис. до 40 тис. грн;

за козулю та муфлона – з 8 тис. до 32 тис. грн;

за бобра – з 2,6 тис. до 10 тис. грн;

за зайця-русака – з 500 до 8 тис. грн;

за бабака та куницю – з 1,5 тис. до 6 тис. грн;

за лебедя – з 1 тис. до 4 тис. грн;

за галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – з 500 до 2 тис. грн.

Важливо знати! Крім відшкодування збитків, за браконьєрство передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Бажаємо усім мисливцям вдалого, безпечного полювання та незабутніх вражень.

Ні пуху, ні пера!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *