Вчені виявили сліди найпівнічнішого полювання на мамонта

Kotelny island marked on the world map

Експерти підтвердили, що стародавні мисливці на мамонтів жили на острові Котельний, біля узбережжя Якутії, в 990 км на північ від Північного полярного кола. Про це повідомляє видання nv.ua з посиланням на The Archaeology News Network.

Їх інструменти для обробки м’яса були знайдені поруч з кількома кістками вимерлих шерстистих мамонтів.

Вчені відновили 70% скелета одного палеолітичного мамонта, якого добули ці витривалі люди.

The excavation site at Kotelny island in the Arctic

«Мамонта зарізали люди. Виявлено велику кількість оброблених кісток і фрагментів бивнів. Це унікальна подія для арктичної і світової археології», — сказав Олександр Кандиба, старший науковий співробітник відділу археології кам’яної доби Інституту археології та етнографії Сибірського відділення Російської академії наук.

«На хребці є лінійні порізи, сліди ударів, що рубають. Для оброблення люди використовували найрізноманітніші інструменти», — додав він.

Цей північний форпост дозволяє вченим дізнатися не тільки те, що людина підкорила такі північні широти, а й те, як вона існувала. «Ми говоримо про найпівнічніше людське поселення в епоху палеоліту», — каже Олександр Кандиба. «Зокрема, тепер ми знаємо, як вони зарізали мамонта», — зазначив він.

Доктор Альберт Протопопов, завідувач відділом мамонтової фауни Академії наук Якутії, сказав, що 70% недавно виявленого мамонта було зібрано. Виявлено велику кількість фрагментів іклів, які свідчать про переробку рештків тварини.

«На даний момент Таба-Юрях — це найпівнічніше з відомих місць існування людини в епоху палеоліту», — підтвердив він.

Котельний — найбільший з островів Новосибірського архіпелагу, який омивається морем Лаптєвих і Східно-Сибірським морем. Тут були знайдені рештки шерстистих мамонтів. Однак в той час, коли стародавні люди населяли цей регіон, він був з’єднаний з материком, і клімат на півночі був м’якіше, ніж зараз. Зараз постійного населення на острові немає.

В даний час готується повний звіт в науковому журналі про захоплюючі нові знахідки, який буде включати свідчення поселення тут людей.

Один коментар до “Вчені виявили сліди найпівнічнішого полювання на мамонта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *