Великі м’ясоїдні тварини стають проблемою для країн ЄС

Керівники європейських національних мисливських асоціацій з більш як 30 країн зібралися у Празі, щоб обговорити нагальні питання взаємодії з великими м’ясоїдними тваринами в ЄС. Українську позицію представляв Віктор ЧЕРВОНИЙ – президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, – повідомляється на сторінці Асоціації у Фейсбук.

Основна увага була присвячена нещодавньому повідомленню Європейської комісії: «Повернення вовка в регіони ЄС, де він був відсутній впродовж тривалого часу все частіше призводить до конфліктів з місцевими фермерськими та мисливськими громадами, особливо там, де заходи щодо запобігання нападам на худобу широко не впроваджуються».

Вирішуючи проблеми збереження великих м’ясоїдних тварин, вкрай важливо враховувати вплив на існування місцевих громад. Найгірший сценарій –  коли місцеві громади самостійно, без участі мисливців, намагаються врегулювати проблеми з м’ясоїдними. Таким чином, стратегії збереження та управління мають бути інклюзивними, беручи до уваги потреби та перспективи місцевого населення.

Європейська комісія неодноразово заявляла, що держави-члени повинні повною мірою використовувати гнучкість Директиви про середовище існування, в тому числі для вирішення проблеми концентрації вовчих зграй у деяких європейських регіонах де є небезпека для худоби та людини.

Нині серед мисливської спільноти очікується, що Комісія узгодить нову Настанову ЄС та наддасть свої пояснення щодо вовка.

Завершуючи Конференцію, Торбйорн Ларссон, президент FACE зазначив: «Настав час для реальних рішучих  дій, щоб забезпечити збереження та управління вовками та іншими видами великих м’ясоїдних тварин у сільських громадах Європи».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *