Верховна Рада може розглянути важливі для мисливського господарства та полювання законопроєкти

Верховна Рада у вівторок, 13 квітня, збереться на пленарне засідання після вимушеної перерви у роботі, у зв’язку з посиленням карантину через COVID-19. Про це повідомляє ЕкоПолітика.

За інформацією видання, вони проаналізували порядок денний парламенту на 12-16 квітня і пропонують ознайомитися з законопроєктами, які стосуються охорони довкілля, нас найбільше зацікавили три законопроєкти.

Два, у планах парламенту, розглянути 14 квітня. Йде мова про законопроєкти №3200 і 3200-1 «Щодо вдосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання й запобігання незаконному полюванню» (перше читання). Автор основного – голова екокомітету Олег Бондаренко, альтернативного – нардеп від «Слуги народу» Сергій Литвиненко.

Документ має на меті встановити плату за користування мисливськими угіддями з розрахунку за 1 га мисливських угідь (відповідно в процентному співвідношенні неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 17 гривень, відповідно до пункту 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України).

Лісових – 1,70 грн (10%);

польових – 1,36 грн (8%);

водно-болотних – 0,85 грн (5%).

Враховуючи наведене, додаткове надходження до бюджетів органів місцевого самоврядування за користування мисливськими угіддями становитиме 53,8 млн грн.

Відтак, 16 квітня Верховна Рада може розглянути законопроєкт №3563 “Щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням” (перше читання). Автор – позафракційний нардеп Олександр Дубінський.

Документ має на меті заборонити проведення полювання в присутності дітей до 18 років, а також удосконалити ст. 85 КУпАП України в розрізі притягнення до відповідальності за порушення правил полювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *