Франція: тварина загинула від отриманих в ДТП травм, «журналісти» одразу приплели туди мисливців

Французьке видання «FRANCE BLEU» днями опублікувало інформацію, в якій звинувачувало мисливців у смерті тварини. Спочатку повідомлялось про лань, потім повідомлення було відредаговано і вже зазначалось, що загинула козуля.

Також у другій редакції повідомлення, слово мисливець взято в лапки. Ніби, це мало якось врятувати ситуацію, адже отримало протилежне значення.

Якщо коротко, то журналісти, у гонитві за сенсацією, бо тема полювання викликає у цій країні значний резонанс, стверджували, що саме мисливці переслідували тварину, та вибігла на дорогу, потрапила під автомобіль і в результаті загинула від отриманих травам.

Така інтерпретація події викликала обурення у французьких мисливців.

Зокрема, одна з мисливських спільнот у Фейсбук «SOS Cynégétophobie», яка займається захистом інтересів мисливців та протидіє їхній дискримінації, написала 7 важливих тез і проілюструвала порівняльне фото:
1) Це козуля: 20 кг (вид оленів), а не лань: 100 кг.
2) Полювання на оленів у Воклюзі закривається 28 лютого.
3) Будь-яке переслідування або спроба привласнити незаконно тварину – це браконьєрство, а не полювання.
4) Якщо факти доведені, то вони браконьєри.
5) Презумпцію невинуватості треба поважати.
6) Журналістика базується на перевірці фактів.
7) Пам’ятайте про випадок Пілярські.

У коментарях під цим дописом, мисливці звинувачують журналістів у непрофесійності, у невмінні розрізнити види тварин, у тому, що йдеться, якщо й про переслідування тварини, то однозначно це робили браконьєри, а не мисливці. Ці поняття в жодному разі не потрібно ототожнювати. Також, зазначається, що з таким успіхом, мисливців можуть невдовзі звинуватити у винайденні й поширенні коронавірусу і що зараз легше, й менш небезпечно бути наркоторговцем, нім мисливцем. Від суспільства менше негативного ставлення до торгівців наркотиками, ніж до мисливців, які займаються законною діяльністю, тим більше, що наразі у Франції, законодавством передбачено значне покарання за протидію законній діяльності мисливців.

Як бачимо, у Франції тема полювання знаходиться у дуже небезпечній фазі. Крім того, Фонд Бріджит Бардо розпочав рекламну кампанію проти полювання.

Тим часом, мисливці, через агресивні дії зоотерористів, навіть, побоюються за своє життя.

До слова, про випадок Пілярські, який мав місце також у Франції.
У Вікіпедії опублікована стаття під навою: «Справа Елізи Пілярські».
Коротко, про те, що відбулось.

16 листопада 2019 року від укусів собак померла молода жінка, 29 років, на 6 місяці вагітності. Жінка вигулювала у лісі американського пітбультер’єра. Собака належала її хлопцеві, якого не було з ними поряд. Водночас поряд відбувалось законне полювання з мисливськими собаками. Після трагедії, багато ЗМІ, і в тому числи власник собаки, у суді, звинувачувати у вбивстві жінки мисливських собак. Проте крапку в цій історії поставили експерти, які дослідили щелепи п’яти собак, які були на полюванні та 62, які належать мисливській асоціації того округу, дійшли висновку, що жінка таки померла від укусів пітбультер’єра на ім’я «Кертіс».

Що стосується мисливців, то вони одразу стверджували, що їхні собаки добре контролюються, і жодна їхня собака ніколи не нападала на людину.

Проте справа широко розтиражувалась в соціальних мережах, заяви про версію з мисливськими собаками підтримали активісти, які виступають проти полювання з гончими.

Ця історія переросла в лихоманку ненависті між прихильниками пошуку істини та активістами, які запекло виступають проти полювання.

І в першій, і в другій історії, як в тій українській приказці про невістку:
– Хто винен?
– Невістка!
– Так її ж нема!
– А оно плащ її висить.

Так і з мисливцями, все на них хочуть спихнути. Але цивілізоване суспільство тим і відрізняється від нецивілізованого, що в першому винного шукають, а не призначають.

Висновок давайте пошукаємо разом, які ваші думки щодо цього всього?

На десерт, приклад, як коментує, якийсь Олександр, наше повідомлення про те, що на Волині вполювали 12 вовків:
«Підари чертові. Би БОГ ВАС ПОБив. покарав вас ваших нащадків. НЕЛЮДИ», «Би вам Бог жити не дав. А Ковід вас зламав. УРОДИ», «Кончені люди. Нашо. Навіщо.», «би зхохли нелюди ті»

Що від таких «коментаторів» чекати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *