На території Олешанської сільської громади Івано-Франківської області зафіксовано випадок африканської чуми свиней серед диких кабанів та розпочато відповідні заходи з ліквідації та локалізації спалаху небезпечного захворювання.
Позначка: Ветеринарія
В Україні розпочинається другий етап модернізації інформаційної системи “Епізоотія”, що має суттєво вдосконалити контроль за здоров’ям тварин та безпечністю харчових продуктів.
Ворохтянська селищна громада Верховинського району Івано-Франківської області успішно подолала спалах сказу тварин, який розпочався після виявлення зараженої лисиці у грудні минулого року.
На Чернігівщині протягом 2024 року зафіксували 30 неблагополучних пунктів, де виявили 36 випадків захворювання тварин на сказ.
На території Дніпропетровської області спостерігається значне збільшення випадків захворювання тварин на сказ. Від початку 2025 року зафіксовано вже 11 таких випадків, що більш ніж удвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року
У селі Залізниця, що на Волині, стався небезпечний інцидент – скажена лисиця напала на місцеву жительку просто на її подвір’ї.
Кабінет Міністрів України затвердив порядок виплати грошової винагороди громадянам за виявлення трупів диких кабанів, які загинули від африканської чуми свиней (АЧС).
У лісах Івано-Франківської області мисливці вперше виявили та вполювали 20 шакалів – вид хижаків, який раніше не траплявся в регіоні
В Україні станом на лютий 2025 року зареєстровано 17 активних спалахів африканської чуми свиней (АЧС) у восьми областях, причому більшість випадків – 10 з 17 – виявлено саме серед диких тварин.
На Тернопільщині розпочинають масштабні заходи з регулювання чисельності диких тварин через небезпечну епізоотичну ситуацію.
На території Шептицького району Львівської області виявили спалах пташиного грипу серед диких птахів.
У Рівненській області за неповний січень 2024 року зареєстровано вже 10 випадків сказу серед тварин.
В умовах відкритого сезону полювання на диких кабанів, які є потенційними переносниками африканської чуми свиней, Держпродспоживслужба закликає мисливців суворо дотримуватися ветеринарно-санітарних заходів безпеки.
У січні 2025 року на території України зафіксовано нові випадки африканської чуми свиней (АЧС). Зокрема, захворювання виявлено у Тульчинському районі Вінницької області та двох районах Миколаївської області — Первомайському та Баштанському.
На Івано-Франківщині продовжать регулювання чисельності хижаків через перевищення норми популяції лисиць у 3,5-4 рази.
Вітчизняний препарат Віросан Макс виробництва “БіоТестЛаб” успішно пройшов випробування щодо знезараження вірусу африканської чуми свиней (АЧС) в умовах, максимально наближених до реальних.
У селі Дуліби на Волині місцева жителька постраждала від нападу хворої на сказ лисиці. Жінка наразі проходить лікування у Турійській районній лікарні.
На території Вінницької області під час сезону полювання добуто 53 голови кабана, що становить 3,6% від загальної популяції, та виявлено сказ у 11,8% обстежених лисиць.
На території Львівської міської територіальної громади розпочали дослідження популяції лисиці рудої (Vulpes vulpes).
У Тульчинському районі Вінницької області 4-5 січня відбудеться регульоване полювання на диких кабанів у визначених локаціях.
У селі Гребля Березнянської громади Чернігівського району зафіксовано черговий випадок сказу у лося, який виявляв агресивну поведінку та пошкодив кілька автомобілів.
За чотири дні у мисливських угіддях Закарпаття добуто 140 диких хижаків в рамках регулювання їх чисельності для забезпечення епідеміологічного благополуччя регіону.
В Одеській області відбулася міжвідомча нарада щодо погіршення епізоотичної ситуації через різке зростання популяції хижих тварин
У селі Давидів Брід, що на Херсонщині, зафіксували напад скаженого вовка на свійських тварин. Після нападу хижак загинув, а лабораторні дослідження підтвердили у нього наявність вірусу сказу.
Лось зі сказом став причиною введення масштабних карантинних обмежень у двох територіальних громадах Чернігівщини
Шляхи запобігання небезпечним інфекційним захворюванням серед дикої фауни обговорили під час робочої зустрічі. Представники Держлісагентства та Держпродспоживслужби приділили особливу увагу протиепізоотичній ситуації в країні.
На території Хмельницької області кількість випадків сказу у 2024 році зменшилася в чотири рази порівняно з минулим роком – з 45 до 12 випадків
Суттєве зменшення випадків захворювання на сказ зафіксували на Хмельниччині – лише 7 випадків за 10 місяців 2024 року проти 34 торік.
На базі кафедри мікробіології, фармакології та ветеринарної епідеміології Поліського національного університету відбувся науково-виробничий семінар “Проблеми та перспективи боротьби зі сказом в Житомирській області”.
Представники Держпродспоживслужби з трьох областей України пройшли спеціалізоване навчання у референс-лабораторії WOAH/FAO у Венеції