Вінничанин відправляв до США та Румунії стародавню мисливську зброю

Київські митники вилучили з трьох міжнародних поштових відправлень стародавню зброю – кам’яний ніж часів ранньої бронзи, кіммерійський та ранньоскіфські наконечники стріл, бойову сокиру часів Київської Русі. Вік старожитностей, які визнано культурною та історичною цінністю, вражаючий – від ІІI тис. до н.е. до XII ст. н.е. Про це повідомляє Державна митна служба України.

П’ятдесят два металевих предмети, що мали явні ознаки старовини, митники направили до профільних музеїв для проведення експертизи на предмет культурної цінності. Як виявилося, всі предмети автентичні і мають археологічне походження.

Кам’яний предмет з ознаками старовини відправляли поштовим відправленням з Київщини до США. Експерти визнали його вістрям, поширеним на території України за доби ранньої чи середньої бронзи (ІІІ-початок ІІ тисячоліття до н.е.). Давні люди могли їх використовувати як ножі або кинджали, так і в якості наконечників списів. Визнано культурною цінністю.

50 бронзових наконечників, що прямували до Румунії, експерти визнали метальною холодною зброєю бойового та мисливського призначення. Найстарший з наконечників – кіммерійський, «новочеркаського» типу, віднесено до VIII – середини VII століття до н.е. До раннього скіфського часу віднесено два наконечники з посиленими головками. Решта скіфських наконечників – трохи «молодші»: VI-IV ст. до н.е. Всі вони визнані культурною та історичною цінністю.

Як бойову бородоподібну сокиру із кричного заліза експерти ідентифікували металевий предмет, виявлений митниками під час митного контролю міжнародного відправлення, яке прямувало до Швеції. Викували сокиру в Київській Русі у Х-ХІІ ст. Ця холодна зброя має культурну та історичну цінність.

Посилки з наконечниками та сокирою відправляв за кордон один і той самий порушник митних правил з Вінничини.

Нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України.

Також, згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Культурні та історичні цінності, що пересилалися з порушенням митних правил, вилучено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *