Басет-хаунд – порода, яка виведена для полювання на невеликих тварин

Основна інформація

Назва породи: Бассет-хаунд
Країна походження: Великобританія
Час зародження породи: VII століття
Тип: собака-компаньйон
вага: 23 – 30 кг
Зростання (висота в холці): 33 – 38 см
Тривалість життя: 12 – 15 років
Класифікація МКФ: Група 6, Секція 1, Номер 163
Ціна цуценят бассет хаунда: 210 – 1050 $
Найпопулярніші клички: список кличок для бассет хаунда

Короткий опис породи

Бассет-хаунд відноситься до порід собак, які були виведені для полювання на невеликих тварин, наприклад, на зайцiв. Собаки цієї породи вважаються чудовими членами сім’ї, які дуже люблять дітей.

Бассет-хаунд вже давно користується особливою популярністю. Його часто можна зустріти в різних рекламних роликах, а також в будинках і на галявинах багатьох сімей, які бажають мати хорошого і відданого чотириногого друга. Шляхетний зовнішній вигляд і відданий характер роблять цю собаку відмінним вихованцем практично для будь-якої сім’ї.

Назва породи походить від французького слова «бас», що означає низький. Саме через невисокого зросту і з’явилася така назва. Маленький ріст викликаний особливістю фізіології тварини: у нього досить важкий кістяк і мускулисте тіло. Середня вага собаки складає близько 23 – 30 кілограмів. А ось зростання, як правило, становить близько 33 – 38 сантиметрів. Басети -великі собаки на невисоких лапах. Невисокий зріст собаки є результатом карликовості, яку медики називають ахондроплазією. Але це не є тією хворобою, яку слід намагатися вилікувати. Такі розміри стали стандартом породи і помітно відрізняють цих собак від інших родичів.

У представників породи дуже розвинений нюх. Це не дивно, адже собака була виведена для полювання. В цьому плані Басет зможуть скласти конкуренцію хіба що собаки-шукачі. Решта ж, навряд чи, зможуть позмагатися з Басетом в цьому плані.

У басет-хаундiв гладка, коротка шерсть за якою відносно легко доглядати. Більшість басетів мають триколірне забарвлення, що складається з плям чорного, коричневого та білого кольорів. Це забарвлення вважається класичним. Правда, зустрічаються басети з рудими плямами на білому тiлі, а також з білими плямами на рудому тiлі, і повністю рудий окрас з білими або лимонного кольору лапами. Іноді зустрічаються і сірі басет-хаунди. Такий колір не бажаний, тому що найчастіше причиною нестандартного забарвлення є генетичне захворювання. Не варто йти на поводу у собаківника, який буде пропонувати вам, нібито, цуценя з унікальним забарвленням.

Басет має округлий череп, і велику кількість шкіри на лицьовій частині голови. Така, декiлька в’яла шкіра робить погляд бассета сумним, що, на думку багатьох, додає тварині особливого шарму.

Так як бассет-хаунд споконвічно виводилися як мисливські собаки, у них зберігся відповідний природний інстинкт, тому вони завжди намагаються погнатися за потенційною здобиччю. Особливості шкірного покриву, а також довгі вуха, що звисають до самої землі, дають Бассет прекрасну можливість відчути здобичі, відповідно, наздогнати її. Саме за ці якостi бассети цінуються мисливцями.

Через те, що лапи бассета короткі, вони не здатні так швидко пересуватися, як інші великі собаки. Але для мисливця це дуже хороша особливість, адже тварина може непомітно підкрадатися до здобичі. Ще однією особливістю, яка дуже зручна власникам-мисливцям, є довгий хвіст з білим кінчиком. Він дозволяє бачити собаку навіть тоді, коли та перебуває у високій траві.

Перебуваючи вдома, басет не проявлятиме особливої ​​активності, він ледачий в цьому плані. Вихованець відданий своїй сім’ї, дуже приємний в спілкуванні і доброзичливий. Бассети не люблять перебувати довгий час на самоті. Якщо вихованця надовго залишити одного, то він, безумовно, буде скиглити, і навіть вити.

Собаки цієї породи мають гучний голос, тому їх особливий гавкіт виразний і пронизливий, він поширюється на тривалі відстані.

Басет-хаунди – любителi поїсти, але в домашніх умовах не виявляють особливого бажання до активних занять. Це стає причиною ожиріння, яке, в свою чергу, призводить до проблем з опорно-руховим апаратом.

Бассети дуже витривалі. Ви можете спокійно відправлятися з ними на тривалі прогулянки, тим більше це позитивно позначиться на здоров’ї собаки і попередить збільшення ваги. Прогулюючись з вихованцем, не забувайте, що басет – мисливська собака, тому він любить вистежувати. Не гуляйте без повідка, інакше ризикуєте тим, що ваш улюбленець може погнатися за потенційним трофеєм.

Басет-хаунд є власником унікального в своєму роді голосу. Можна говорити про те, що ці собаки не гавкають, а виють. Також вони здатні своєрідно бурмотіти, залучаючи, таким чином, до себе увагу, або ж випрошуючи їжу. Завдяки такiй своєріднiй поведінцi, їм вдається випросити зі столу господаря багато ласощів, які не дуже корисні для собаки. Не варто йти на поводу у вихованця. Тим більше, багато продуктів зі столу господаря можуть завдати серйозної шкоди тварині.

Басети, як правило, спокійні і врівноважені, вони відмінно ладнають з дітьми, а також з домашніми тваринами. Головний недолік цієї породи – тенденція пускати слину і вити під час самотності або тривоги. Якщо ви готові терпіти подібні дивацтва, то басет стане неперевершеним домашнім улюбленцем і просто відмінною собакою-компаньйоном.

Фото бассет хаунда:

Бассед-хаунд
Бассед-хаунд

1481393254_basset-hound-dog-photo-3 1481393269_basset-hound-dog-photo-1 1481393280_basset-hound-dog-photo-9 1481393286_basset-hound-dog-photo-5 1481393296_basset-hound-dog-photo-2 1481393316_basset-hound-dog-photo-7 1481393319_basset-hound-dog-photo-6 1481393339_basset-hound-dog-photo-8

Історія походження

Вважається, що бассет-хаунд був виведений в сьомому столітті в монастирі Святого Хуберта, розташованому в Арденському лісі. За переказами, монах Хуберт, який зараз вважається покровителем мисливців, провів чимало часу на розробку нової породи собак. Пізніше вони стали відомі як бладхаунд і особливо цінувалися у Франції і Англії. Одна з різновидів бладхаунда представляла собою коротконогих, повільних собак, яких облюбували мисливці. Ці собаки відмінно справлялися з обов’язками під час полювання на дрібну дичину, кролів і зайців. Саме від цих собак і стався, швидше за все, басет-хаунд.

Характер бассет хаунда

Томний погляд, довгі вуха і маленький зріст іноді викликають у багатьох людей почуття жалості до Басетiв, так як вони виглядають сумно. Насправді ж, це дуже веселі собаки, зі спокійним характером. Вони відмінно ладнають з дітьми і з домашніми тваринами. Всі ці якості роблять бассет-хаунда хорошою собакою-компаньйоном. Особливо весело спостерігати, як бассет грає з дітьми – це справжнє видовище! Ви можете бути впевнені, що ваш вихованець почне гавкати, коли побачить, що наближається незнайомець, але як тільки він зрозуміє, що це ваш знайомий, то він стане його весело вітати.

Утримання та догляд

Басет хаунд – це собака з короткою, водонепроникною шерстю, за якою дуже легко доглядати. Щотижневе розчісування дозволить тримати постійно линяючу шерсть під контролем. Так як у басет-хаундiв довгі і звисають вуха, це стає частою причиною появи різних вушних захворювань. Щотижнева обробка вух дозволить всьому цьому запобігти. Регулярного протирання вимагають і складки на морді бассета.

Дресирування і навчання

Навчання басет-хаунда може стати серйозною проблемою, особливо для непідготовленого собаківника. Деякі вважають, що причиною цього – низький інтелект собаки, але це не так. Всьому виною – незалежний характер басета через який ці собаки часто не надто сприйнятливі до навчання. Крім того, у собак цієї породи відсутнє бажання догоджати людині, що також є однією з причин, яка ускладнює процес дресирування. Бассет-хаунд, дуже сприйнятливий до різних запахів. Якщо вихованець відчує якийсь цікавий для нього аромат, то він обов’язково буде намагатися слідувати за ним. У таких ситуаціях про заняття не може йти навіть мови. Собак цієї породи найкраще тримати на огородженій території.

Здоров’я і хвороби

Середня тривалість життя басет-хаунда становить від 12 до 15 років. До основних проблем зі здоров’ям відносяться: алергії, проблеми зі спиною і суглобами, здуття живота, серцеві захворювання, захворювання шкіри, захворювання вух, повік і вій, глаукома, захворювання міжхребцевих дисків, хвороба Віллебранда. Відзначимо, що басета прийнято вважати здоровою собакою, але якщо за твариною погано доглядати, то захворювання не змусять себе довго чекати. Особливо уважно потрібно стежити за вухами. Якщо цього не робити, то будуть виникати отити. Очі також вимагають догляду. Їх щодня потрібно протирати, щоб видаляти бруд і пил, які можуть накопичуватися під шкірою біля очей і приводити до виникнення інфекційних захворюваннях.

 

Кілька цікавих фактів

 • Як і всі гончаки, басети важко піддаються дресируванню і вихованню.
 • Довгі вуха басета грають для тваринного важливу роль. Вони «піднімають» запахи з землі і направляють їх до носа собаки.
 • Постійна линька басета зобов’язує господаря робити собаці щоденне розчісування.
 • Шерсть бассета має маслянисту оболонку, яка може специфічно пахнути. Не варто намагатися змити цей природний захист.
 • Басети можуть пускати слину.
 • Якщо басет-хаунд зловить якийсь запах, то він може піти за ним.
 • Утримувати собаку цієї породи краще на огородженій території.
 • Найкраще проводити дресирування басета в спеціальному класі.
 • Басет, як і всі гончаки, не сприймає жорстких методів навчання. Проявіть терпіння.
 • Басет-хаунд часто страждають від підвищеного газоутворення. При підозрі про виникнення такої проблеми потрібно звернутися до ветеринара.
 • Через особливості шкіри басета, ці собаки схильні до виділення слини, особливо під час прийому їжі і пиття. Якщо для вас це не зовсім підходить, то краще відмовитися від покупки цуценя цієї породи.
 • Реальною проблемою для басетів є ожиріння. Вони обожнюють добре поїсти, тому схильні до переїдання. У разі повноти у собаки будуть розвиватися проблеми з опорно-руховим апаратом. Режим годування потрібно організовувати правильно, керуватися порадами ветеринара, а не рекомендаціями на упаковці з кормом для собак.
 • Так як ці собаки схильні до здуття живота, яке, в окремих випадках, може призвести до смертельного результату, їх потрібно годувати 3 рази в день невеликими порціями. Після їжі необхідно спостерігати за собакою, щоб упевнитися, що все добре.
 • Особливого догляду вимагають довгі вуха бассет-хаунда. За ними потрібно ретельно стежити, вчасно мити і обробляти спеціальним розчином.
 • Навіть якщо ваш бассет-хаунд здається вам сильним і здоровим, все ж краще відмовитися від стрибків, а під час поїздок в машині тримати його на руках і фіксувати, таким чином, хребет.
 • Дві третини ваги бассета знаходиться в передній частині тулуба. Це майже не дає собаці змоги плавати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *