Вовки та собаки: причини конфлікту, поради, підбірка відео

Останнім часом у ЗМІ з’являється все більше повідомлень про збільшення кількості вовків, про напади на домашніх собак. Чим зумовлена така поведінка з боку диких хижаків? Розглянемо основні наукові дані.

Природний хижацький інстинкт

На відміну від собак, вовки залишаються дикими тваринами з сильними хижацькими інстинктами. Полювання та вбивство тварин задля їжі – цілком нормальна частина їхньої поведінки. Отже, з одного боку, атаки на домашніх собак можуть бути просто способом добути їжу (Tanner et al., 2019).

Конкуренція за ресурси

Коли популяція вовків швидко зростає, а жертв у лісах не вистачає, ці хижаки адаптуються до нових джерел харчування. Домашня худоба та собаки стають легкою здобиччю поруч з людським житлом (Musiani et al., 2010). Отже, напади можуть бути спричинені конкуренцією за обмежені ресурси.

Втрата сором’язливості

Зазвичай вовки намагаються уникати людей. Але деякі з них можуть втратити природний страх і почати асоціювати людське житло з доступною їжею у вигляді худоби чи домашніх улюбленців (Kojola et al., 2016). Тобто вони втрачають сором’язливість і починають полювати поруч з людьми.

Захист території

Інколи хижаки атакують собак, щоб захистити свою територію. Адже вовки сприймають собак як конкурентів, особливо під час патрулювання власної території чи захисту потомства (Mertens & Promberger, 2001). Отже, агресія може бути спробою вигнати непроханих “гостей”.

Підбірка відео:

Відео 1: 

Відео 2: 

Відео 3: 

Як уберегти домашнього улюбленця – поради

Отже, існує кілька цілком обґрунтованих причин, чому хижаки атакують домашніх собак. Тому важливо вжити заходів для захисту своїх собак, адже вовки – це дикі тварини, і вони можуть бути небезпечними. Ось декілька порад:

Не дозволяйте вашим собакам гуляти без нагляду: Це найважливіший запобіжний захід.

Тримайте собак на повідку: Поводок має бути міцним і не менше 2 метрів завдовжки (тримання собаки на повідку довжиною 2 метри може здатися суперечливим, адже це робить собаку більш доступною для вовків (як ви це бачите на відео). Проте, важливо розуміти, що ризик нападу вовків на собаку, яка знаходиться на повідку, все ж таки значно нижчий, ніж ризик нападу на собаку, яка гуляє без нагляду).

Не залишайте їжу для собак на вулиці: Це може привабити вовків до вашого будинку.

Забезпечте безпечний двір: Переконайтеся, що ваш двір огороджений високим і міцним парканом.

Зверніться до місцевої влади: Якщо ви стали свідком того, як вовк викрав собаку, негайно повідомте про це.

Як вважаєте, регулювання чисельності вовків може бути основним заходом для убезпечення собак та свійських тварин від цих хижаків?

Один коментар до “Вовки та собаки: причини конфлікту, поради, підбірка відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *