Хмельниччина: Лісова охорона виявила на стежках, де переходять звірі, варварські браконьєрські знаряддя

ClipBoard-11Одна з найболючіших проблем, яка стоїть перед мисливським господарством України вже кілька десятків років, – це браконьєрство. Раніше термін «браконьєрство» стосувався тільки незаконного полювання й риболовлі. Проте зараз під браконьєрством розуміють також незаконну рубку лісу, незаконний збір рослин з Червоної книги, незаконний видобуток піску, гравію тощо.
У 2016 році на порушників правил полювання працівники державної лісової охорони ДП “Старокостянтинівський лісгосп” склали 8 протоколів, з них стягнуто 2431 грн. У перші дні Нового року під час рейдів з охорони мисливських угідь лісова охорона виявила на стежках, де переходять звірі, варварські браконьєрські знаряддя ( на фото).
Працівники державної лісової охорони ДП “Старокостянтинівський лісгосп” нагадують, що за браконьєрство українським законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно зі статею 85 адміністративного кодексу «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» браконьєрам загрожує штраф від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладання штрафу на посадових осіб — від тридцяти до дев’яносто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стаття 85.1 адміністративного кодексу «Виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу» тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. Штраф у розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого доведеться сплатити за вчинене правопорушення, передбачене статтею 90 адміністративного кодексу «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України».ClipBoard-2Для посадових осіб передбачено ще жорсткіше покарання. Кримінальна відповідальність за браконьєрство передбачена ст.248 та ст. 249 Кримінального кодексу України. Зокрема, за незаконне полювання (ч.1 ст.248) може накладатися штраф в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж передбачається залучення до громадських робіт на строк від 160 до 240 годин, або обмеження волі на строк до трьох років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. Якщо ж такі дії були вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення об’єктів природного середовища, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за аналогічний злочин, тоді такі дії караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до п’яти років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.
То чи варто псувати собі репутацію заради дармового шматка м’яса чи хутра?
Прес-служба ДП “Старокостянтинівське лісове господарство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *