XXII Чемпіонат Європи імітаторів реву оленів пройшов в Будапешті

В Будапешті, в рамках міжнародної мисливської виставки «One with Nature», відбувся XXII Чемпіонат Європи імітаторів реву оленів, пише «Білоруське об’єднання мисливців і рибалок».

Цього року чемпіонат зібрав команди імітаторів із 13 країн: Угорщини, Австрії, Німеччини, Чехії, Словаччини, Словенії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Франції, Бельгії та Білорусі.

Учасники змагалися в умінні наслідувати голос оленя благородного під час гону.

Раз на рік у оленів настає період гону – час, коли самців-рогачів не цікавить нічого крім самок і бійок. В Європі гон у благородного оленя відбувається в кінці літа-початку осені. У цей період вони настільки стурбовані продовженням роду, що часом забувають навіть про їжу. Самці-олені в цей час дуже «балакучі», причому їх рев призначений зовсім не для самок, а для потенційних суперників. За допомогою реву олені передають масу інформації і сигналів один одному. Варіантів реву – безліч.

Під час оленячого реву існує спеціальне полювання на оленя, воно так і називається – «на реву». Сенс його полягає в тому, щоб підманити самця, імітуючи голос його суперника. Ну, а для того, щоб підманювати оленя, по суті «перекривлюючи» його, потрібно не тільки мати музичний слух, відчувати відтінки голосу звіра в тій чи іншій ситуації, а й прекрасно знати повадки тварини. Потрібно бути фахівцем. Кращого серед фахівців-ревунів (імітаторів) і вибирають на змаганнях різного рівня.

Суддівство під час змагань, проходить «наосліп», тобто авторитет і особисті симпатії на оцінку роботи імітаторів не впливають. Судді слухали виступи учасників, сидячи в спеціальних закритих кабінах і після закінчення виступу показували свою оцінку. В якості суддів виступали найавторитетніші члени команд з різних країн. Змагання проходили в два етапи по схемі «на виліт».

У першій частині змагань учасники боролися в двох дисциплінах: голос дорослого оленя, який в пошуці та голос оленя з гаремом самок. У фінальній частині учасники імітували голоси двох оленів, які викликають на бій один одного.

В результаті місця розподілилися так:

Командний залік:

  • 1 місце – команда Угорщини;
  • 2 місце – команда Словенії;
  • 3 місце – команда Естонії.

Особистий залік:

  • 1 місце – Innar Uus (команда Естонії);
  • 2 місце – Mate Kasper (команда Угорщини);
  • 3 місце – Tomas Tresky (команда Чехії).

XXIII Чемпіонат Європи імітаторів реву оленя пройде в лютому 2022 року в Дортмунді (Німеччина).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *