Скандал через мисливський гурток для дітей

У Львові екоактивісти виступили проти проведення гуртка юних мисливцезнаців в обласному Центрі еколого-натуралістичної творчості. Скандал спалахнув після опублікування фото з навчань Центру разом із оголошенням про набір на новий курс, – пише видання nta.ua.

Екоактивісти виступили  із обуреннями, коли прочитали увесь перелік уроків гуртка в офіційному документі, підписаним директором департаменту освіти Львівської облдержадміністрації.

«Це дуже небезпечно. Може, спрацювати ефект метелика. Мисливці будуть навчати дітей від 12 до 17 років азам полювання. Прочитавши усю програму я побачила, що діти після закінчення набудуть навиків мисливського спорядження, тобто, будуть ознайомлюватися із зброєю», – зазначає громадська активістка Андріана Байло.

Водночас в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді стверджують, що опубліковані фото були зроблені торік. Цьогоріч тільки триває процес набору дітей і навчання ще не почалися.

«У нас зараз та програма, як я розумію, мала апробовуватися. На даний момент гурток не працює. Дітей ще не набрали», – пояснює ситуацію заступниця директора львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Марія Кошіль.

Дозвіл на діяльність такого гуртка офіційним документом та підписом дав обласний департамент освіти. Пояснюють: коли планували роботу гуртка, то передбачали інші заняття, а слова у документі можна трактувати по-різному. Щодо навчань зі зброєю, то навики поведінки із нею потрібні як дітям, так і дорослим.

«Пояснювали, що мають навчати дітей, як тварини себе поводяться, як у лісі зорієнтуватися. Програму розробляв наш еколого-натуралістичний центр спільно із лісотехнічним університетом. Мали намір подати цю програму як фотомисливство. І, вочевидь, так і треба було називати гурток, щоб усе було зрозуміло. Якщо є різні тлумачення цієї програми, то значить її норми погано прописані», – прокоментував директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска.

Щоб вирішити конфлікт, департамент планує зібрати круглий стіл, де керівники центру пояснять екоактивістам, які вже звернулися зі скаргами, що означає кожен пункт у документі. Усі суперечливі уроки обіцяють прибрати.

Один коментар до “Скандал через мисливський гурток для дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *