Які небезпеки несе в собі законопроект 7220

притравка мисливських собакВ законопроекті 7220 прописана така норма –“Забороняється використання тварин на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.”
Нас дуже непокоїть можливість прийняття такої норми, адже це призведе до загибелі багатьох мисливських собак, власники яких будуть змушені використовувати їх на полюваннях не підготовленими, не знайомими з небезпекою яку несе дикий звір. Прийняття даної норми взагалі унеможливлює існування притравочних станцій, що в свою чергу змусить власників мисливських собак здійснювати знайомство своїх собак з об’єктом полювання таємно від людей, тобто в сараях, підвалах, гаражах і.т.д. Виникнення такого стихійного ознайомлення мисливських собак з диким звіром призведе до страждань і загибелі багатьох тварин, адже на випробувальних станціях працюють спеціалісти які вміють поводитьсь зі звіром, бережуть його від каліцтва і загибелі, у разі потреби надають йому ветеринарну допомогу, використовують звірів щеплених від сказу, лептоспірозу та інших небезпечних хвороб. В решті решт ціль вищезгаданого законопроекту саме зменшення кількості тварин, що зазнають страждань, а не збільшення їх кількості. В разі зникнення випробувальних станцій величезна кількість диких звірів стане одноразовим «навчальним матеріалом» адже умов для їх належного утримання, як це є на випробувальних станціях, створювати ніхто не буде. Випробувальні станції – це спеціально облаштовані споруди і їх заборона призведе до того, що стихійне навчання собак буде проводитись в вільних умовах на тваринах які не можуть втекти, тобто будуть зі зв’язаними ногами, обрізаними крилами і т.п, що знову ж таки лише збільшить кількість звірів що зазнають страждань
Окремо виникає питання відносно іспитів. Як правильно трактувати норму “Забороняється використання тварин на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак.”; зокрема текст після коми. Невже це взагалі унеможливлює тестування і випробування мисливських собак, навіть по тваринам, що перебувають у стані природної волі? Це взагалі ставить під загрозу навіть саму можливість селекції по робочим якостям. Таких норм не існує в жодній європейській країні!
В свою чергу нас також обурює жорстоке ставлення до тварин і ми підтримуємо посилення покарання за знущання над тваринами, в тому числі і на випробувальних станціях. Використання тварин на випробувальних станціях без завдання їм ушкоджень (безконтактне) цілком можливе і здійснюється в Україні багатьма випробувальними станціями. Ми згодні, що особи, в тому числі і працівники випробувальних станцій повинні нести особисту відповідальність за порушення гуманних норм поводження з тваринами. Однак заборона самої можливості ознайомлення мисливських собак з об’єктами полювання і перевірки робочих якостей мисливських собак несе в собі багато небезпеки для людей, собак, диких та домашніх тварин.
Хто проти заборони випробувальних станцій пишіть. Будемо відстоювати свої права.
Автор: Анатолий Дементий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *