Європейський суд: Полювання з використанням клею завдає «непоправної» шкоди всім спійманим птахам

Полювання з використанням клею завдає «непоправної» шкоди всім спійманим птахам, ухвалив у середу Суд Європейського Союзу, відкривши шлях для заборони у Франції на цей спірний метод полювання, дія якого поки призупинена, – повідомляє видання euronews.com.

Європейський суд у Люксембурзі постановив, що спірна практика вилову птахів за допомогою спеціального клею неприпустима. Позов подала Французька Ліга захисту птахів, стверджуючи, що цей спосіб завдає непоправної шкоди пернатим.

Ловля на клей в останні роки була обмежена лише в кількох районах Франції, але в липні 2020 року на вимогу Єврокомісії, Париж тимчасово заборонив такий метод до остаточного рішення Європейського суду.

“Суд вважає, що параграфи 1 і 2 статті 9” Директиви про птахів “повинні тлумачитися таким чином: аргумент про те, що такий спосіб вилову є традиційним, сам по собі недостатній для виправдання його застосування замість пошуку інших рішень”, – заявив голова суду Жан Клод Бонішо.

Захисники природи завжди засуджували цю практику. Вони кажуть, що повністю очистити потім птахів від клею неможливо, якась частина його завжди залишається на пір’ї і заважає використовувати крила на всі 100%.

“Ми подали позов до Європейського суду, тому що це дуже жорстоко. Ловля на клей була заборонена в усіх інших європейських країнах, окрім Франції, і люди більше не хочуть цього бачити. Наші птахи зникають, зараз вони дуже вразливі, і ми повинні захистити їх . А це надзвичайно жорстока практика”, – говорить Мюріель Арналь, засновниця асоціації “One Voice” по захисту прав тварин.

Пташиний клей – склад клейкої консистенції для вилову дрібних пернатих. Він дозволяє ловити їх живцем. Спійманих таким чином птахів поміщають в клітки, і своїм співом вони підманюють дичину.

Франція – остання європейська країна, де було дозволено полювання на клей в п’яти департаментах на південному сході країни. Вердикт Європейського суду покликаний ввести заборону на всій французькій території.

Один коментар до “Європейський суд: Полювання з використанням клею завдає «непоправної» шкоди всім спійманим птахам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *