Про надання мисливських угідь, право користування ними та припинення права користування – обговорювалося на сьогоднішньому засіданні профільної комісії облради з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального та земельного устрою, яку очолює обласний обранець Петро Голубка. В його роботі також взяв участь виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто. Про це повідомляє прес-служба Закарпатської облради.
На початку засідання присутні члени комісії, а це: Гейза Гулачі, Володимир Шимоня, Федір Ісайович уважно вислухали свого колегу – депутата облради Василя Якубця, який звернувся до профільної комісії з питанням вирішити спірну проблему розпорядження ділянок. Мова йде про сільські пасовища, які знаходяться у користуванні жителів сіл Галоч, Палло та Батфа, що на Ужгородщині.
За словами крайового парламентаря, до нього звернулися жителі цих сіл про допомогу врегулювати дане питання. Суть в тому, що рішенням Галоцької сільради ще у 2015 році вирішено не погоджувати ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які використовуються для сільських пасовищ відповідно статистичної звітності 143 га для будь-яких цілей, в т.ч. продажу на земельних торгах, у власність. Відтак, сільрада направила відповідний документ, на що ГУ Держгеокадастр рекомендував утворити комунальне підприємство шляхом передачі земель державної власності у комунальну. Сільрада виконала дану пропозицію та надіслала клопотання про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування цих земель для випасання худоби. За словами Василя Якубця, в результаті переписки щодо надання дозволу, сільрада вважає, що ГУ Держгеокадастр порушив встановлену процедуру видання наказів.
– Технічні документації на земельні ділянки – сільські пасовища, сільською радою виготовлено та профінансовано з місцевого бюджету. Водночас багаторазові клопотання сільради впродовж 2015-2017 років на адресу ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області проігноровано, надані непрозорі, без результатів, нечіткі відповіді щодо розпорядження землі сільських пасовищ, – зачитав Василь Якубець листа Галоцької сільради на ім’я голови Закарпатської облради Михайла Рівіса, надавши комісії копії листів та клопотань.
Порадившись із членами комісії, Петро Голубка запропонував звернутися з відповідним листом до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області для надання правової оцінки, юридичної консультації, аби поставити крапку у вирішенні даного питання.
Далі комісія перейшла до обговорення переліку питань, пропонованих для розгляду на пленарному засіданні 11-ї сесії облради. А їх – понад чотири десятки, серед яких профільні: «Про внесення змін до рішення облради від 21 грудня 2012 року № 641 «Про надання мисливських угідь у користування Виноградівській районній громадській організації «Товариство мисливців та рибалок «Притисянське»; про право користування мисливськими угіддями (громадська організація «Закарпатське товариство мисливців і рибалок «Лісівник», Мукачівський район); про право користування мисливськими угіддями (ГО Хустська районна організація Українського товариства мисливців і рибалок); про припинення права користування мисливськими угіддями. (громадська організація Хустська районна організація УТМР. Проекти рішень з цих питань заздалегідь оприлюднені на сайті облради, тож їх погодження – за депутатським корпусом під час проведення сесії, яка запланована на 7 червня п.р.
Також заслухали члени комісії інформацію, які внесені зміни до Обласної цільової програми «Власний дім» на 2016-2020 роки, до обласного бюджету на 2018 рік, до Регіональної програми із забезпечення участі громадськості у формування та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки, до Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки, до Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2018 рік, до Програми фінансової підтримки комунально-експлуатаційного, автотранспортного господарства обласної ради і облдержадміністрації та збереження адмінбудинку (пл. Народна, 4) як пам’ятки архітектури на 2018 рік тощо.