Збір грибів у Хорватії без ліцензії може коштувати до 24,5 тис грн штрафу

Хорватія – це країна з багатим і різноманітним природним світом. У її лісах можна знайти багато грибів та каштанів, смачних та корисних для здоров’я. Але для того, щоб насолодитися цими дарами природи, потрібно дотримуватися деяких правил та обмежень.

Перш за все, потрібно мати спеціальний дозвіл від Хорватських лісів, який можна отримати безкоштовно через веб-застосунок або в найближчому лісовому господарстві. Без дозволу збирати гриби та каштани в державних лісах заборонено, і за це можна отримати великий штраф.

Друге, потрібно дотримуватися квот на збір. Кожна особа може збирати не більше трьох кілограмів грибів та не більше десяти кілограмів каштанів на день.

 Також можна збирати інші плоди, кореневища, листя, квіти та хвойні галузки, але також в обмеженій кількості. Це робиться для того, щоб зберегти баланс природи та запобігти її виснаженню. Якщо контролюючі органи затримають збирача без дозволу, штраф становить від 1000 до 7000 кун (від 3500 до 24500 грн). Штраф видає лісова інспекція Державного інспекторату.

Третє, потрібно бути обережним та впевненим у своїх знаннях про гриби та каштани. Не всі гриби є їстівними, а деякі можуть бути навіть отруйними. Тому потрібно вміти розрізняти безпечні варіанти від небезпечних. Каштани також мають свої особливості: їх потрібно обережно очистити від шипастої шкаралупи та правильно приготувати.

Ставлення хорватів до того, що треба мати дозвіл для збору грибів та каштанів у державних лісах

– Деякі вважають, що це *несправедливо* та *безглуздо*, що вони мають отримувати дозвіл для збору того, що належить природі. Вони кажуть, що це порушує їхнє право на доступ до лісових ресурсів, які вони використовують для своїх потреб або задоволення. Є й така думка Branimir Posavec: “У Хорватії майстри обрізали і продали половину лісів, а тепер роздають дозволи на збір мішок каштанів”.

– Інші розуміють, що це *необхідно* та *корисно*, щоб зберегти баланс природи та запобігти її виснаженню. Вони кажуть, що це сприяє оновленню лісових саджанців, особливо каштанових, які мають велике значення для хорватської культури та економіки.

– Багато також *задоволені*, що дозвіл можна отримати безкоштовно через веб-застосунок або в найближчому лісовому господарство. Вони кажуть, що це зручно та просто, і що вони не мають проблем з отриманням дозволу.

На сторінці “Hrvatski lovački portal-Forum”, зазначають: ” У лісах повно тих, хто без дозволів. Уявіть собі полювання без ліцензії”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *