Особливості стрільби по козулі: анатомія та ефективність пострілу

Полювання на козулю – це серйозне заняття, яке вимагає ретельної підготовки та розуміння анатомії та психології цієї дикої тварини. У цій статті ми розглянемо деякі основні аспекти стрільби по козулі з лука та гвинтівки, на основі дослідження опублікованого Ветеринарним інститутом Технічного університету Данії.

Важливість правильного місця влучання

Правильне місце влучання – це ключ до успішного полювання на самця козулі. Розуміння анатомії козулі та її важливих внутрішніх органів є обов’язковим для кожного мисливця.

На рисунку показано зони враження козулі в залежності від положення, в якому вона стоїть, тобто кута пострілу для мисливця з використанням лука (чорний) та гвинтівки (червоний). Кожен малюнок також відображає видиму зону враження, позначену чорним кольором (вказано у відсотках від максимальної результативної зони).

Найбільш ефективними місцями для стрільби є середня частина грудної клітки, де знаходяться серце і головні артерії, які постачають кров до нього та від нього. Це місце розташоване між четвертим і шостим грудними хребцями.

Якщо мисливець вирішив зробити постріл між другим і третім грудними хребцями, стріла повинна пройти через декілька шарів м’язів і лопаткової кістки, перш ніж влучити в важливі органи. Це може зменшити шанс на швидке та ефективне добування тварини.

Крім того, кут стрільби та висота сидіння (якщо використовується стілець для стрільби) можуть впливати на життєво важливу зону. Тому важливо враховувати ці фактори при плануванні полювання на козулю.

Завершуючи, слід зазначити, що правильне розуміння анатомії самця козулі та місця влучання є вирішальними для успішного полювання. Мисливці повинні бути дбайливими та точними, щоб забезпечити гуманне та ефективне добування тварини.

Вивчайте анатомію, навчайтесь влучати в правильне місце та завжди дотримуйтесь правил безпеки під час полювання.

Нагадуємо, що в Україні полювання під час воєнного стану заборонено. Дозволено полювати тільки на окупантів.

Крім того, варто зазначити, що в Україні полювання з використанням холодної метальної мисливської зброї (лука або арбалета) не передбачено Законом України «Про мисливське господарство та полювання». Воно просто не згадується в нашому законодавстві.

27 жовтня 2021 на сайті Президента України була зареєстрована електронна петиція про те, щоб дозволити полювання з луком на дрібну і середню дичину, але набрала вона тільки 8 голосів із необхідних 25000. Тож вона навіть не була розглянута.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *