Зброярська фірма Альфреда Дзіковського: відкриття львівського мисливського магазину в XIX-XX столітті

У другій половині XIX – на початку XX століття Львів славилось як місто, де процвітала промисловість та ремесла. Однією із справжніх перлин серед львівських фірм, що займалися виготовленням, ремонтом та торгівлею зброєю, була зброярська фірма Альфреда Дзіковського. Її історія багата на досягнення та внесок у розвиток мисливства та збройової промисловості в Галичині. Про це пише Олег Проців, автор книги “Ловецтво Львова середини ХІХ – першої третини ХХ ст.”

Діяльність фірми Альфреда Дзіковського розпочалася у 1876 році, коли він викупив у львівського купця Боніфація Штіллера магазин зброї. Ця подія є початком історії фірми, яка стала відомою в усьому регіоні завдяки своїм досягненням у галузі збройового виробництва та обслуговування.

Вже через два роки Альфред Дзіковський організував зброярську майстерню, де працювали 12 досвідчених майстрів. Фірма активно розвивалася, і в 1881 році в фаховому мисливському часописі Галицького мисливського товариства було опубліковано оголошення про реалізацію мисливської зброї в магазині Альфреда Дзіковського. Серед запропонованого асортименту були мисливські рушниці, карабіни, пістолети та револьвери з патентованої фабрики М. Арендта за найнижчими цінами.

Фірма Альфреда Дзіковського не обмежувалася лише продажем зброї. Вона представляла свій магазин як єдине місце в Галичині, де можна було придбати зброю систем «Лефоше» (Lefaucheux) та «Ланкастер» (Lancaster) всіх відомих калібрів. Крім цього, фірма також реалізовувала набої марок «Teschner» та «Dreyseg» за конкурентними цінами.

У магазині Альфреда Дзіковського мисливцям було доступно все необхідне обладнання для полювання. Вартість різних видів зброї варіювалася від декількох золотих до значно більших сум. Важливим аспектом була можливість випробувати зброю під час покупки, що надавало клієнтам додаткову впевненість у виборі.

Фірма Альфреда Дзіковського також здійснювала активну рекламну діяльність. В ілюстрованому календарі “Галичанин” надавалася інформація про головний магазин, який розташовувався на вулиці Кароля Людвіка, 1, у Львові.

Спадкоємність фірми Альфреда Дзіковського залишила значний внесок у розвиток мисливства та збройової промисловості у Галичині. Їхні вироби та послуги були досконалими прикладами якості та професіоналізму, що заслуговують на визнання.

Історія фірми Альфреда Дзіковського є важливою частиною культурної спадщини Львова, а її внесок у розвиток мисливства та збройової промисловості не забувається і досі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *