Зімбабве планує відстріл 200 слонів через посуху та нестачу продовольства

Фото: Philimon Bulawayo/Reuters

Влада Зімбабве оголосила про плани відстрілу 200 слонів у відповідь на безпрецедентну посуху, що призвела до нестачі продовольства в країні. Це рішення також спрямоване на регулювання зростаючої популяції цих тварин, про це повідомляє The Guardian.

За словами міністра охорони навколишнього середовища Сіттембісо Ньоні, в Зімбабве “більше слонів, ніж потрібно”. Уряд доручив Управлінню парків і дикої природи Зімбабве (ZimParks) розпочати процес відстрілу.

Директор ZimParks Фултон Мангванья зазначив, що відстріл 200 слонів відбуватиметься в районах, де тварини конфліктують з людьми, зокрема в національному парку Хванґе – найбільшому природному заповіднику країни.

Зімбабве є домівкою для приблизно 100 000 слонів, що робить її другою за чисельністю популяцією цих тварин у світі після Ботсвани. У самому національному парку Хванґе мешкає 65 000 слонів, що в чотири рази перевищує екологічну місткість заповідника.

Рішення про відстріл слонів викликало критику з боку деяких екологів та захисників природи. Фараї Магуву, директор неприбуткового Центру управління природними ресурсами, закликав уряд знайти більш стійкі та екологічно дружні методи боротьби з посухою, які не впливатимуть на туризм. “Слони приносять більше прибутку живими, ніж мертвими”, – наголосив він.

Однак Кріс Браун, генеральний директор Намібійської палати навколишнього середовища, зауважив, що надмірна популяція слонів може мати “руйнівний вплив на середовище проживання”. За його словами, це негативно впливає на екосистеми та інші види тварин.

Варто зазначити, що Зімбабве, як і сусідня Намібія, оголосили надзвичайний стан через посуху. За оцінками ООН, близько 42% жителів Зімбабве живуть у бідності, а влада країни прогнозує, що близько 6 мільйонів людей потребуватимуть продовольчої допомоги протягом сезону нестачі продовольства з листопада по березень.

Читайте також: Намібія дозволила відстріл сотень диких тварин для боротьби з голодом

Останній раз Зімбабве проводило відстріл слонів у 1988 році. Нинішнє рішення про регулювання популяції цих тварин викликає суперечки між захисниками природи та тими, хто вважає це необхідним заходом для збереження екологічного балансу та забезпечення потреб місцевого населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *