Знищили перші браконьєрські пастки, які встановили на Хортиці (ФОТО)

Служба режиму Національного заповідника «Хортиця» цієї зими традиційно здійснює щоденне патрулювання територій острову, що є місцями скупчення тварин в зимовий період, з метою попередження фактів браконьєрства.

В понеділок, 7 грудня, інспекторами служби режиму Національного заповідника «Хортиця» виявлено та знищено 8 браконьєрських петель. Це перша знахідка петель цієї зими. Але, враховуючи що найбільше петель браконьєри ставлять з випаданням снігу, коли добре видно сліди та стежки, по яким рухаються тварини, це тільки перші звістки про те, що в Запоріжжі ще залишилися злочинці, які полюють на Хортиці. На щастя випадки полювання з вогнепальною зброєю трапляються дуже рідко, через постійну присутність на острові достатньо великої кількості людей та розташування острову в центрі Запоріжжя. А “тихе полювання” з петлями фіксується щороку. Боротьба з цим ганебним явищем ускладнюється тим, що таких браконьєрів зазвичай неможливо відрізнити від звичайних відвідувачів заповідника. Тому головним засобом боротьби з ними є щоденне патрулювання, виявлення петель та їх знищення до того як в них встигнуть потрапити дикі тварини. Найчастіше знаходять петлі, встановлені на фазанів. Значно рідше – на козуль чи кабанів, адже велику здобич значно важче непомітно вивезти з острову та більший ризик бути поміченим.

Працівники заповідника звертаються до всіх відвідувачів о. Хортиця з проханням бути пильними. Якщо Ви знайшли на території о. Хортиця браконьєрську петлю – негайно знищіть її та повідомте про місце знахідки службу режиму заповідника за тел. 707-34-86. Якщо Ви помітили осіб, які встановлюють петлі, осіб зі зброєю чи мертвими дикими тваринами – негайно викликайте наряд поліції за тел. 102, адже полювання на території заповідника – це кримінальний злочин.

Джерело: Хортиця Національний заповідник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *