Зробив сальто і втік: Хитра витівка зайця сколихнула мережу

Беркут

У Великій Британії жителям вдалося зняти хитру витівку зайця, дивовижні кадри полювання беркута, пише видання meta.ua. На відео можна побачити, як хижий птах кружляє на полем, підлітає до здобичі, намагаючись зловити її, але жертва успішно робить різкий перекид через себе і ухиляється.

З моменту публікації ролик зібрав на YouTube майже 48 тисяч переглядів і 461 лайк. Користувачі захоплюються спритністю сірого героя: “Дайте цьому звірові, який обдурив хижака, оцінку 100 з 100 за артистизм, техніку і ступінь складності. Цей кидок в повітрі нагадує мені рекордсменів: стрибунів і гімнастів”, “Цей заєць на 50 кроків попереду всіх нас”, “Він, здається, заслуговує на нашу повагу”, “Герої можуть бути забуті, але легенди ніколи не вмирають”.

Цей ролик служить мотивацією людям, які вважають, що знаходяться в безвихідній ситуації.

Додамо, що поза сезоном розмноження, зазвичай беркут полює парами. Спосіб здобування їжі головним чином, залежить від погоди. Ясного сонячного дня, беркути найчастіше подовгу ширяють високо в небі або подібно яструбам великим, ковзають на малій висоті. Інший спосіб полювання більше притаманний для негожого дня — із засідки, коли птах терпляче озирає околиці з висоти мертвого дерева або великого валуна. Помітивши ймовірну жертву, орел переходить на швидкий і рухливий маховий політ або шугає з частково складеними крилами, хапає її на землі чи, якщо жертва — птах, інколи на зльоті. Захоплення і умертвіння здобичі, різноманітне. Найчастіше беркут однією лапою захоплює жертву за голову, а другою за спину, намагаючись переламати хребет. Іноді б’є дичину в шию гострим гачкоподібним дзьобом, розриваючи великі кровоносні судини. Велику тварину яка опирається, вдаряє кілька разів за допомогою крил, тримаючись на її спині.

Вправність полювання збільшується з віком орла. Молодий, що не досяг статевої зрілості птах, загалом ловить лише одного зайця з двадцяти, проте згодом досягає такої умілості, що хапає жертву ще до того, як та спробує врятуватися втечею. До здобичі, котру важко спіймати, такої як фазани або куріпки, беркут швидко втрачає цікавість. Птах здатен переносити в лапах до 4-5 кг м’яса і в час розмноження, часто розриває здобич на шматки перш, ніж віднести її до гнізда. Якщо здобич досить велика, орел повертається до неї знову і знову, проганяючи інших падальників, таких як грифи. Іноді орли забирають здобич у інших птахів, свого або чужого виду. Зокрема, в Канаді такі спроби були неодноразово відзначені у випадку з канюком неоарктичним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *