З’явилися подробиці із судового засідання щодо повернення лося до Червоної книги
Слухання справи щодо скасування наказу Мінекології про внесення лося до Червоної книги і заборони полювання на нього перенесли. У сторони позивачів – кількох організацій мисливців – з’явився новий представник. Про це повідомляє 5 канал.
Водночас під час сьогоднішнього засідання сторони озвучили клопотання про долучення до справи матеріалів. Зокрема, йдеться про наукові статті щодо популяції лосів в Україні.
Мисливці, які є позивачами у справі, – об’єднання “Метос” та “Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств” – наполягають, що затвердження цього наказу є протиправним. Адже наразі невідома точна популяція тварин в Україні.
“Треба спочатку провести дослідження, і якщо це буде доведено науково, тоді його потрібно заносити. Але ці дослідження ніхто не проводив і все це ґрунтується тільки на висновках одного з учених”, – прокоментував представник “Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств” Сергій Андросюк.
Натомість відповідачі, серед яких і природоохоронні організації, запевняють: лось зникає і це вже доведено.
“Є наукові публікації і є окремі наукові думки про те, що чисельність лося скорочується. Плюс є інші підстави для занесення – наприклад, лось перебуває на межі ареалу. Це одна з підстав, яка передбачена Законом України “Про внесення в Червону книгу”. Якщо в 1991-му році було більш як 14 тисяч голів, то в 2016 – трохи більше 6 тисяч голів”, – пояснила представниця Київського еколого-культурного центру Галина Левіна.
Нагадаємо, раніше окружний адміністративний суд уже частково задовольнив аналогічний позов мисливців до Мінекології, а саме визнав наказ відомства щодо внесення лося до Червоної книги нечинним, а дії міністерства щодо заборони полювання на тварину протиправними. Причина – недостатність наукового обґрунтування. Це рішення у міністерстві нині оскаржили.