На Закарпатті з літаків розкидуватимуть вакцину проти сказуІз третього вересня на території Закарпатті стартує проведення заходів з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби Закарпаття. Приманки з вакциною розкидатимуть літаками АН-2 на мисливські угіддя.

Вакцина у вигляді брикетів коричневого кольору, розміром 3х3х2 см, вагою 30 грамів має різкий запах рибної муки, він повністю безпечний при поїданні домашніми тваринами і не становить жодної небезпеки для довкілля. Щільність розкладки – 25 поживних принад (вакцин) на 1 кв. км.

Тих, хто знайшов брикети вакцин, Держпродспоживслужба просить не піднімати та не загортати ґрунтом.

Буквально на днях ми писали, що на Житомирщині, також на початку вересня стартує кампанія із пероральної вакцинації диких тварин проти сказу.

Довідково: сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально. За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), сказ входить до першої п’ятірки основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків. Щорічно від сказу у світі гинуть десятки тисяч людей, захворювання реєструється на території 110 країн світу. За оцінками ВООЗ, сказ входить до п’ятірки найбільш небезпечних зооантропонозів.

Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основний шлях проникнення вірусу до сприйнятливого організму через пошкодження шкіри і слизових оболонок внаслідок укусів, ослинення та подряпин.

2 коментарі до “На Закарпатті з літаків розкидуватимуть вакцину проти сказу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *