5 етапів першочергових заходів щодо контролю ефективності пероральної вакцинації диких тварин

П’ять етапів першочергових заходів щодо контролю ефективності пероральної вакцинації диких тварин в Україні визначено під час конференції зі сказу, організованої Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у співпраці з Держпродспоживслужбою, Міністерством охорони здоров’я, Центром громадського здоров’я МОЗ (ЦГЗ) та у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH) за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів України.

Зокрема йдеться про такі етапи:

  1. облік споживання принад на контрольних точках;
  2. контрольний відстріл лисиць з розрахунку 4 голови на 100 км2;
  3. дослідження методом флуоресціюючих антитіл в державних лабораторіях;
  4. дослідження зубів лисиць на наявність біомаркеру – тетрацикліну;
  5. відбір крові від лисиць та дослідження сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу.

Крім цього, з метою своєчасного виявлення і недопущення захворювання тварин на сказ, органи лісового господарства, мисливського господарства, охорони природи і заповідників зобов’язані дотримуватися вимог Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин». Зокрема, систематично обстежувати угіддя, де мешкають дикі тварини, і при виявленні їх трупів або добутих з підозрілою поведінкою звірів (відсутність боязливості, неспровокований напад на людей чи тварин) негайно повідомляти працівників державної служби ветеринарної медицини і надсилати матеріал у ветеринарну лабораторію для дослідження на сказ.

Також, Інструкція передбачає щорічно в листопаді-січні одночасно на великих територіях вживати заходи щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць, у яких перед періодом їх розмноження (березень-квітень) щільність популяції не повинна перевищувати 0,5 – 1 голови на 1000 га угідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *