Спостереження про соціальну поведінку шакала (ВІДЕО)

Через день після смерті партнерки нова самка гніздилась поруч із самцем шакала в окрузі Шоміг. Це виявили дослідники з MATE, Університету Шопрона, Балатонського лімнологічного науково-дослідного інституту HUN-REN та SMP Solutions Zrt., проаналізувавши дані GPS-нашийників, прикріплених до тварин. Це підтверджує попереднє припущення, яке допоможе зрозуміти, як цей хижак може бути настільки успішним по всій Європі, пише National Geographic.

Живий соціальний інстинкт хижаків і пов’язана з ним стратегія виживання та розширення відомі досі. Шакал живе сімейними групами, де у вихованні потомства беруть участь обидва члени моногамної пари, причому як помічники дитинчат доступні навіть торішні самки. Завдяки цьому вирощування дитинчат шакала відбувається набагато ефективніше, ніж, наприклад, у випадку з лисицею.

З даних про переміщення 91 золотого шакала, оснащеного GPS-нашийниками, експерти тепер змогли чітко підтвердити те, про що тільки здогадувалися. За допомогою аналізу Еріка Чаньї, аспірантка Університету Шопрона, та її колеги зрозуміли раніше невідому ситуацію між парою шакалів, які виховують щонайменше трьох дитинчат, і самкою, яка мешкає в сусідньому районі. Дані показали, що через день після смерті самки домінуючою моногамною парою на території самотня (неспоріднена) самка увійшла на територію пари, а потім залишилася поряд із самотнім самцем, повідомляє портал.

«Тепер ми знаємо, що майже неймовірна здатність до адаптації, відома нам досі у зв’язку з вибором шакалом місця проживання або навіть його харчування, має ще ширший спектр, ніж раніше… Життя у парах, сім’ях та соціальних групах означає серйозні переваги окремих осіб. Зважаючи на все, шакал не хоче ні на один день втрачати ці блага, він відразу ж шукає нового партнера», — зазначила Еріка Чаньї, перший автор дослідження, опублікованого в журналі Applied Animal Behavior Science.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *