Маркування добутої дичини в Словаччині, Польщі та Угорщині

79e08f32fa8a036f84441baab7b7a7ff_LАби підтвердити законність добутої дичини європейські мисливці користуються одноразовими бирками.

Словаччина

Кожен користувач мисливськими угіддями має забезпечити мисливця, що відправляється на полювання на копитну дичину, дозволом на полювання і биркою. В інакшому випадку йому загрожує штраф в розмірі 500-5000 євро. Вимоги до маркування добутої дичини прописані у відповідній Постанові Мінсільгоспу Словаччині. До них належить:

Конструкція бирки має виключати можливість її повторного використання;

Бирка має містити серію, номер, позначення мисливського району, днів та місяців.

Бирка розміщується на лівій задній нозі добутої тварини (між кістю голені і ахіллесового сухожилля) таким чином, аби її не можна було відкріпити без пошкодження.

Перед розміщенням бирки мисливець має видалити відповідну частину дня і місяця полювання.

Після отримання бирки мисливець несе за неї відповідальність. Якщо вона втрачена – необхідно терміново попередити користувача мисливських угідь. Якщо протягом строку дії дозволу на полювання мисливець не здобув дичину – бирка повертається користувачу мисливських угідь.

Тварину з биркою можна перевозити лише в рамках мисливського району, де її здобули. Щоб транспортувати її в пункт прийому дичини або для власного споживання, мисливець має отримати від користувача квиток про походження дичини.

Закупівля і розподіл бирок серед користувачів – членів Словацької мисливської асоціації належить до її обов’язків. Інші користувачі мисливських угідь можуть отримати бирки або через Асоціацію, або самостійно. В разі самостійного виготовлення вигляд бирок і їх кількість мають бути попередньо погоджені з районним відділенням державної мисливської адміністрації.

Користувачі мисливських угідь ведуть реєстрацію виданих і використаних бирок, з зазначенням даних мисливця і даних щодо здобичі.Бирка_СБирка_С2

 

Польща

Аналогічний вид контролю за законністю здобутої дичини існує і в Польщі. Тут згідно з постановою Мінекології до бирки висуваються дещо інші вимоги:

Вона має бути виготовлена цілком із пластику помаранчевого кольору, також виключати повторне використання.

Складається з двох частин, які можна розділяти

Кожна з двох частин бирки повинна мати: унікальний номер і штрих-код; код підприємства.

Одна частина бирки кріпиться на ногу добутої дичини, інша – на роги. Це пов’язано з тим, що польський мисливець має переважне право на здобуті трофеї (роги, ікла), а от м’ясо здобутої дичини належить користувачу – мисливець може або його викупити, або здати в центр купівлі дичини. В такому центрі ніхто не прийме тушу здобичі без бирки чи сертифікату походження. Тут постачальнику дичини видають документ суворої звітності, в якому зазначено: дані центру, дані користувача або мисливця, дата і місце полювання, опис отриманих видів дичини , номер бирки.бирка_польша

Угорщина

Угорський мисливець, котрий планує вихід на полювання, має попередньо записатись в книзі реєстрації на єгерській дільниці, зазначивши свої дані, місце полювання і вид дичини. Коли полювання закінчене, на ногу дичини також кріпиться бирка, а у книжці роблять запис про результат полювання і дані бирки.

Джерело: ГС «Всеукраїнська мисливська спілка»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *