У Німеччині мисливці інвестують більше 82,5 млн євро на рік в охорону довкілля

Мисливське господарство в Німеччині є взірцевим у Європі й до їх рівня треба прагнути всім країнам, тим більше Україні. Варто тільки згадати про те, що у Німеччині, яка має таку ж кількість мисливців, як у нас, і меншу площу мисливських угідь (32 млн га), добувають за мисливський сезон близько 76 тис. оленів, 70 тис. ланей, 640 тис. кабанів та, увага!, більше одного мільйона голів козулі.

Цікавим є той факт, що незважаючи на те, що мисливці у Німеччині добувають мільйони голів диких тварин щороку, німецька громадськість, на відміну від української, підтримує їх і вважає, що мисливці роблять дуже багато задля збереження довкілля та його диких мешканців.

Портрет німецького мисливця

Німецька Асоціація Мисливців у 2016 році вперше провела соціально-демографічні дослідження, це дозволило їм «намалювати» портрет середньостатистичного мисливця у Німеччині. Це чоловік 35 та жінка 36 років, у більшості випадків мають сім’ю і дітей.

Головне – громадська думка

За результатами опитувань у 2016 році Інститутом досліджень і комунікацій ринку (Institut fur Marktforschung und Kommunikation, GmbH, IFA) понад 80 відсотків німців переконані, що полювання необхідне для регулювання популяції диких тварин і запобігання нанесенню шкоди дичиною насадженням у лісах і на полях. 88% німців вважають, що мисливці люб­лять і піклуються про природу, а 90% впевнені, що мисливці підгодовуючи диких тварин, рятують їх від загибелі взимку. Зрештою, 50% німців розповіли, що у них є знайомі мисливці й вони підтримують їх. 87% респондентів не погоджуються зі ствердженням, що головна мета німецького мисливця – м’ясо і трофей. За останні 15 років, людей, які вважають саме так, побільшало на 10%. Зацікавленість у мисливстві серед населення можна бачити на зростанні кількості мисливців і реалізації ліцензій на полювання. Якщо у 1990 році було продано 311 тисяч ліцензій, то у 2015 році – вже майже 382 тисячі.

Мисливці розповідають дітям про тварин під час «Зелених тижнів»

І це при тому, що стати мисливцем у Німеччині не так-то й просто – треба закінчити 100-годинні мисливські курси, потім скласти теоретичні й практичні іспити. Крім володіння зброєю, кандидату у мисливці необхідно знати: біологію тварин, екологію, мисливське законодавство, правила риболовлі, мисливську етику, історію полювання, закон про зброю, види та технічні характеристики зброї, правила техніки безпеки, мисливське собаківництво, ветеринарію, хвороби тварин та їх лікування і запобігання, правила санітарії та багато іншого.

Це стосується й іноземних мисливців-туристів, навіть якщо маєш міжнародне посвідчення мисливця, це не дає тобі права полювати у Дойчланді, склавши іспит, мусиш довести німцям, що ти справжній мисливець.

15-тисячна демонстрація мисливців проти антимисливського Закону

Курси мисливців у Німеччині настільки популярні, що на них можна побачити як 14-річного школяра, так і 80-річного пенсіонера. Середній же вік абітурієнтів становить 35 років, понад 70% з яких живуть у сільській місцевості й саме селянину-мисливцю у Німеччині приділяється якнайбільше уваги.

Останніми роками спостерігається тенденція до збільшення жінок, які хочуть стати мисливцями. Існують навіть окремі мисливські клуби для жінок, семінари, змагання. Нині в Німеччині відсоток жінок-мисливців становить – 7%, проте цей відсоток постійно зростає і сьогодні на підготовчих курсах навчається вже більше 20% представниць слабкої статі.

Використання набоїв 2012

У Німеччині полювання – не є привілеєм заможних. За статистикою Німецької Асоціації Мисливців (Deutsche Jagdverband (DJV), яка налічує 245 тисяч членів, 25% з них – люди робітничих спеціальностей, фермери, студенти, також багато працівників офісу, педагогів, медичних працівників.

Таку популярність мисливства та повагу суспільства до нього, як ви розумієте, отримати не так просто. На відміну від України, німецька мисливська громада витрачає на свій імідж багато сил та коштів. Але головне це робота та її результати, робота з екологічними організаціями та ЗМІ, робота над культурою та освітою самих мисливців тощо. Німецькі мисливці організовують курси, навчальні класи, екскурсії та фестивалі для дітей та молоді, видають просвітницьку літературу, залучають до мисливського життя громадськість.

Мисливство, як фактор економіки

У середньому, кожен німецький мисливець витрачає понад 4 340 євро на рік.

1570 євро на рік обходиться німецькому мисливцю оренда мисливських угідь. Майже 910 євро на рік – транспорт, 520 євро – біотехнія, 390 євро йде на зброю та набої, 280 євро – на екіпірування, 270 євро – на збитки, заподіяні дичиною (потрави) і 180 євро на рік – утримання собаки.

Крім того, близько 220 євро на рік з кишені мисливця йде на охорону та відтворення довкілля та диких тварин. Таким чином майже 375 тисяч мисливців у Німеччині інвестують більше 82,5 млн євро на рік в охорону довкілля. Загальний, річний товарообіг мисливської галузі становить 750 млн євро, а сума інвестицій у розвиток мисливського господарства сягає 1,6 млрд євро на рік.

Вважають, що м’ясо дичини – це здоровий та натуральний продукт

Вживали чи готували Ви за останні 12 місяців м’ясо дичини?

Це колосальні кошти для української економіки, враховуючи, що у нас у мисливське господарство вкладається близько 7–8 млн євро на рік, а прибутки від мисливства і того менше – 3–4 млн євро, принаймні це офіційні дані держстатистики.

Тому, нам є над чим працювати і куди рухатись. А щоб ще більше переконати вас у цьому, перегляньте інфографіку з офіційними цифрами Німецької Асоціації Мисливців.

Підготував Роман НОВІКОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Один коментар до “У Німеччині мисливці інвестують більше 82,5 млн євро на рік в охорону довкілля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *