В умовах полювання в Україні «Браунінг Голд Фьюжн» чи «Беретта АЛ 391 Уріка», що краще?
В умовах полювання в Україні «Браунінг Голд Фьюжн» чи «Беретта АЛ 391 Уріка», що краще?
Методика оцінювання зброї, розробленої на основі принципу автоматики.
За основу методики взято процес досліджень, проведених експертами журналу “Полювання і риболовля”. Випробовувались рушниці “Браунінг Голд Фьюжн” і “Беретта АЛ 391 Уріка”.
Рушниця “Браунінг Голд Фьюжн” має систему автоматики з боковим газовідвідним двигуном (БГУ) з коротким ходом штока поршня. Ствольна коробка виготовлена з легкого сплаву, ударно-спусковий механізм зібраний на одній основі. Запобіжник кнопкового типу, замикає спусковий гачок, розміщений на задній частині спускової скоби. Замикання затвора здійснюється бойовим упором, що входить у хвостовик ствола. Конструкція патронника “м’яка”, вона дає змогу застосовувати патрони з довжиною гільзи 76 мм і на чотири патрони з гільзою довжиною 70 мм. Ців’я і приклад виготовлені з горіха, є можливість регулювання ствола й висоти гребеня його. На прикладі розміщений гумовий затильник.
Рушниця “Беретта АЛ 391 Уріка” відрізняється від “Браунінг Голд Фьюжн” тим, що в БГУ реалізовано принцип автоматики, що використовує довгий хід штока поршня. Патронник довжиною 76 мм “жорсткий”, магазин – підствольний, на три патрони. Приклад може бути виготовлений як з горіха, так і з пластмаси. Затильник пластмасовий.
Баланс в обох рушниць відповідає балансу рушниць високого гатунку.
Завдяки конструкції БГУ “Беретта АЛ 391 Уріка” газовідвідна система цієї рушниці винесена за межі підствольного магазина, що, відповідно, поліпшує баланс досліджуваної моделі фірми “Беретта”. Ця особливість “Беретти АЛ 391 Уріка” зменшувати вірогідність пропалювання магазина пороховими газами дала змогу зробити трубку підствольного магазина з легкого сплаву. В “Браунінгу Голд Фьюжн” проблема впливу порохових газів на корпус підствольного магазина розв’язана інакше – шток “Браунінга Голд Фьюжн” має більшу довжину, ніж у “Браунінг Голд”, випущеного раніше. Завдяки цьому стало можливим виключення зриву стопорного кільця газового поршня при стрільбі.
БГУ “Беретти АЛ 391 Уріка” викидає порохові гази за межі ців’я, що, в свою чергу “краще; ніж у “Браунінга Голд Фьюжн”, зберігає деревину ців’я.
Обидві рушниці – з відмінним балансом.
Амортизатор рушниці “Браунінг Голд Фьюжн” має якісніші матеріали і кріплення, що робить його ефективнішим, ніж амортизатор рушниці “Беретти АЛ 391 Уріка”.
При аналізі найважливіших частин рушниць “Браунінг Голд Фьюжн” і “Беретта АЛ 391 Уріка” встановлено беззаперечні переваги затвора рушниці “Браунінг Голд Фьюжн”. Це досягнено завдяки більшій довжині виступання бійка з чашки затвора, що дає змогу використовувати набої з капсулями широкого спектра чутливості та конструкції рукоятки перезаряджання, загубити яку в цій конструкції неможливо, на відміну від рушниці “Беретта АЛ 391 Уріка”.
Отже, в умовах полювання в Україні, на думку автора, краще використовувати рушницю моделі “Браунінг Голд Фьюжн”.
Вадим БОЛЬШАКОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”