Ефективність вакцин проти АЧС розроблених нещодавно у В’єтнамі та Китаї є сумнівною, до такого висновку прийшли учасники міжнародної конференції, яку організувало ФАО, – повідомляє pigua.info.
На конференції обговорювалися результати випробувань цих живих атенуйованих вакцин. Вони викликають занепокоєння через відсутність детальної інформації про польові випробування та прозорість даних. Зокрема, з огляду на заяви про тестування на понад 500 тисячах свиней без будь-яких згадок про клінічні ознаки.
Тож було наголошено на необхідності створення єдиного уніфікованого стандарту для перевірки безпеки та ефективності потенційних вакцин незалежними організаціями.
Всесвітня організація охорони здоров’я тварин планує впровадити такий стандарт до червня 2024 року. Це стане ключовим моментом у вирішенні дискусій щодо ефективності розроблених вакцин.
Разом з цим у світі широко використовують ПЛР-машинки та пристрої для виявлення антитіл АЧС, які можна легко переносити та застосовувати у польових умовах. Залежно від методу, діагностика може тривати від 15 хвилин до 2 годин. Вартість тестів варіюється, наприклад, тест на виявлення антитіл коштує близько 15 доларів, а ПЛР-дослідження є дорожчими.
Один коментар до “Ефективність вакцин проти АЧС розроблених у В’єтнамі та Китаї – сумнівна”