На Волині виявлено випадок африканської чуми серед кабанів

У Камінь-Каширському районі Волинської області зафіксовано випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) серед диких тварин. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області на своєму офіційному сайті.

25 червня на території Борового лісництва ДП «Ліси України» філії «Городоцьке лісове господарство» було знайдено загибле дике порося віком близько 3 місяців. Спеціалісти ветеринарної медицини відібрали зразки для досліджень та провели дезінфекційні заходи.

“За результатами досліджень Волинської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібраного патологічного матеріалу загиблої свині, підтверджено вірус африканської чуми серед диких свиней (АЧС)”, – йдеться у повідомленні.

26 червня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Камінь-Каширській РДА, на якому було затверджено план заходів з локалізації та ліквідації спалаху АЧС. Територію Борового лісництва визначено неблагополучним пунктом, а навколо нього в радіусі до 3 км встановлено зону захисту. Села Троянівка та Майдан Маневицької громади увійшли в зону спостереження (радіус – до 10 км від зовнішніх меж зони захисту).

Наразі користувачі мисливських угідь обстежують території на виявлення хворих і загиблих тварин. Моніторинг проводиться як у дикій фауні, так і у приватному секторі шляхом подвірних обходів.

Важливо зазначити, що вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини, але може призвести до значних економічних збитків у тваринництві.

Читайте також: Ефективність вакцин проти АЧС розроблених у В’єтнамі та Китаї – сумнівна

Якщо протягом 40 діб після виконання комплексу ветеринарно-санітарних рекомендацій не буде зафіксовано нових випадків АЧС, карантинні обмеження будуть зняті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *