Боротьба з АЧС у Швеції: співпраця мисливців і влади зменшує зону зараження

Боротьба з АЧС у Швеції

Боротьба з АЧС у Швеції виходить на новий рівень. В країні оголошено про зменшення зони, ураженої африканською чумою свиней (АЧС). Цього вдалося досягти завдяки активній співпраці мисливців та державних органів у пошуку туш загиблих диких кабанів. Про це повідомляє Федерація мисливських і природоохоронних асоціацій Європи (FACE).

Мисливці координували свої зусилля на локальному, регіональному та національному рівнях. Їхні знання біології дикого кабана виявилися надзвичайно цінними для швидкого знаходження туш. Адже мисливці мають доступ до найважкодоступніших ділянок лісу, які часто обирають кабани.

Загалом було знайдено 62 туші інфікованих АЧС кабанів. Завдяки зусиллям мисливців Швеція має шанс подолати спалах АЧС за рекордно короткий термін – до вересня 2024 року. Цей досвід може стати рецептом боротьби з хворобою і для інших європейських країн.

Асоціація мисливців Швеції координує залучення добровольців та їх фінансове заохочення. Тому до пошуків долучаються навіть мисливці з інших регіонів країни. Приклад гідний наслідування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *