На Черкащині браконьєри полюють із петлями
На Черкащині браконьєри полюють із петлями. Вони активізувалися у канівських лісах, – пише Криниця мисливця з посиланням на прес-службу Черкаського ОУЛМГ.
За повідомленням прес-служби відомства, зимові браконьєри вийшли на «тихе» полювання, облаштовуючи пастки для дичини. Їх лісівники останнім часом виявляють усе частіше.
Більше десятка браконьєрських петель демонструє мисливствознавець Канівського лісгоспу Сергій Лисак. Він їх знайшов, коли поповнював продовольчі запаси годівниць на території мисливського господарства «Рось». Пастки виявив на стежках, які звірі «проклали» до місць підгодівлі.
– Зима – період умовної «тиші» для браконьєрів. У цей час намагаються уникати гучних пострілів та крові, оскільки замести сліди нелегального полювання у засніженому лісі важко. Сніг швидко розкаже, де шукати порушника, – розповідає мисливствознавець. – Тому взимку хитрі «мисливці» частіше обирають тиху стратегію, зокрема, петлі.
Петлі – це пастки з дроту, зроблені за принципом ласо. Тварина, яка туди потрапила, намагаючись вирватися ще більше затягує петлю на собі. Опинившись у сталевому капкані, тварина приречена на жорстоку та повільну смерть. Полюють таким чином на різних тварин.
– Петлі з меншим діаметром та тоншим дротом – на зайців, більші – на лисиць, козуль та навіть кабанів, – зазначає Сергій Лисак.
Такий варварський метод, за словами директора Канівського лісгоспу Едуарда Симоненка, немає нічого спільного з цивілізованим полюванням. Тому карати порушників обіцяють за всією суворістю закону.
– Із браконьєрством у лісгоспі боремося посиленим наглядом та контролем за мисливськими угіддями, – зазначає керівник підприємства. – Полювання має здійснюватися лише в межах правил і тільки у встановлений період. Беззаконня у лісі ми не допустимо. А тому уникнути покарання виявленим порушникам не вдасться.
Один коментар до “На Черкащині браконьєри полюють із петлями”