Берегівський райсуд не узаконив огляд місця події і не дозволив арештувати зброю та автомобіль браконьєрів

Слідчий суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Фейір О. О. відмовив у задоволенні клопотання слідчого ГУНП в Закарпатській області, погодженого прокурором Берегівської місцевої прокуратури, про узаконення проведеного огляду по кримінальному провадженню № 12017070060000396 від 26.05.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 248 КК України. Про це йдеться в ухвалі Берегівського районного суду від 29 травня, яка оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, номер рішення 66796794.
У документі йдеться, що слідчий ГУНП в Закарпатській області звернувся до суду з клопотанням, згідно якого вказує на те, що 26 травня 2017 року близько 01:00 годин неподалік с. Горонглаб Берегівського району було виявлено автомобіль марки УАЗ, індивідуальний номерний знак «охотник1» та двох осіб. Під час проведення слідчим огляду місця події та, з дозволу власника, вказаного автомобіля, в багажному відсіку автомобіля було виявлено та вилучено труп оленя, а з салону вказаного транспортного засобу вилучено чохол із нарізною зброєю «Blaser R8» калібр 30-06 та шість набоїв калібру 30-06, один чохол із нарізною зброєю «Manlieher» калібр 30-06 та вісімнадцять набоїв калібру 30-06. Автомобіль після огляду був доставлений на штраф майданчик.
Крім того в ухвалі зазначається, що огляд місця події був проведений без наявності ухвали слідчого судді, з метою безпосереднього виявлення та переслідування осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, та вилучення майна, здобутого злочинним шляхом, оскільки під час огляду було виявлено та вилучено речі, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий просив узаконити огляд місця події.
– Враховуючи те, що власник транспортного засобу надав добровільну згоду на його огляд, то клопотання про узаконення проведення такої слідчої дії є, в даному випадку, безпідставним, – підкреслюється в ухвалі суду.
Іншим рішенням, 66797020 слідчий суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Фейір О. О. відмовив у задоволенні клопотання слідчого Нацполіції щодо накладення арешту на тимчасово вилучене майно, а саме на труп (тушку) оленя, чохол із нарізною зброєю «Blaser R8» калібр 30-06, серійний номер R/066608, та шість набоїв калібру 30-06, чохол із нарізною зброєю «Manlieher» калібр 30-06, серійний номер 3041739, та вісімнадцять набоїв калібру 30-06, легковий автомобіль універсал-в марки УАЗ модель 315195 з індивідуальним номерним знаком «охотник1».
– Оскільки клопотання про арешт майна не відповідає вимогам ст. 171 КПК України, а також оскільки слідчим не обґрунтовано мету накладення арешту, не доведено наявність ризиків приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження майна, а тільки зазначено про наявність таких ризиків, оскільки необхідність та підстави накладення арешту слідчим не доведено, слідчий суддя вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, – обґрунтував своє рішення суддя.
Наразі, за інформацією джерел Mukachevo.net, справа знаходиться на апеляції і передана під супровід прокуратури Закарпатської області.
Нагадуємо, у ніч на 26 травня поліція впіймала браконьєрів з вбитим оленем у багажному відділені автомобіля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *