Чому лось й надалі стає мішенню браконьєрів?

полюванняЛісівники Любешівського лісгоспу з сумом констатують – чисельність червонокнижного лося у мисливських угіддях різних користувачів їхнього району досить висока. Але, на жаль, браконьєрські випадки теж непоодинокі.

– Загалом, у наших угіддях є близько 30–40 лосів. Вже минув їхній період гону та шлюбів, тож тварини поки не гуртуються у великі стада. Лосі постійно мігрують. Але все ж таки вони тримаються улюблених боліт, мочарів, річок. Зараз багато водойм пересохли, тож тварини вимушені шукати собі інші місця прихистку, – констатує Андрій Масюк. – За останні кілька років у нашому районі браконьєри вбили шестеро лосів. Був дуже резонансний злочин, коли від куль нелюдів загинуло відразу дві тварини. Був випадок, коли в лютому 2017 року відразу шестеро браконьєрів вбили самку лося в угіддях нашого підприємства.

Горе-мисливці, які добре знають ці місця, ретельно стежать за тваринами, вираховують їхні місця відпочинку чи водопої. А згодом й роблять свою чорну справу, відстрілюючи лосів під покривом ночі та лісової глушини. Інколи вони вистежують лосів, видаючи себе за збирачів грибів та ягід. До честі державної лісової охорони, більшість цих випадків розкрита. Звісно, ми й після останнього злочину теж суттєво підсилимо охорону та нагляд за нашими мисливськими тваринами.

За результатами цьогорічної таксації у Волинській області нараховується 495 лосів. Так, як вже неодноразово повідомляло наше видання, лось на Волині, на щастя, ще не екзотика. Але червонокнижна тварина й надалі стає мішенню для браконьєрів.

Наприклад, браконьєри забили лосицю в національному парку. Зловмисників спіймали «на гарячому».

– В суботу рейдова група у складі єгерів нашого підприємства, працівників екологічної інспекції та національного природного парку «Прип’ять–Стохід» проводила перевірку дотримання правил полювання. Ми були у національному парку неподалік села Пожіг. Зупинились у лісі послухати, чи немає нічого підозрілого… І ось о 18-й годині чуємо з боліт собачий гавкіт. Собаки гнали звіра, скоріш за все, лося. Далі пролунали два постріли, й тиша. Зрозуміли – браконьєри добули звіра. Собаки теж замовкли. Ми вирішили почекати, щоб зловмисники встигли білувати тварину, зняти шкуру – аби затримати їх «на гарячому» і мати неспростовні речові докази. Коли вже сутеніло, пішли туди, звідки лунали постріли, – розповів районний мисливствознавець ДП «Любешівське лісомисливське господарство» Андрій Масюк. – Коли обійшли ті болота, побачили три машини – «ВАЗ», мінівен та «Ауді». Стали чекати. За півгодини бачимо – до машин прямують четверо чоловіків із великими речовими мішками та двома гончими собаками. Отже, у цих мішках здобич.

Одного браконьєра ми затримали у полі. У нього була мисливська рушниця, у мішку – м’ясо щойно забитої тварини. Ще троє його подільників тікали, на ходу теж викинувши мішки з м’ясом, свої мисливські куртки зі слідами крові. Одного втікача ми відразу затримали. Двоє втекли до лісу. Але довго бігати їм не довелось – їх затримали пізніше. Опору вони не чинили, розповідали, мовляв, прості мисливці, вийшли собі легально полювати. У національному парку?! Ми викликали на місце події поліцію, яка теж обстежила місце злочину. Затриманими виявилися мешканці навколишніх сіл.

Вже наступного ранку ретельно обстежили ту місцину. На висохлому, вже майже безводному болоті, й знайшли рештки незаконно впольованої тварини, з якої браконьєри зняли шкуру. Браконьєри ще й накрили дбайливо м’ясо шматками шкури, розраховували, що повернуться за ним. Це була доросла самиця лося віком два-три роки. Скоріш за все, браконьєри ретельно деякий час вистежували тварину, а потім обрали зручний час та місце для браконьєрського полювання. Загнали лосицю спеціально навченими собаками та розстріляли, немов у тирі…

Раніше до нас вже надходила оперативна інформація про цю банду браконьєрів. Не вдавалось затримати їх «на гарячому». До речі, сума збитків довкіллю за незаконно впольованого лося становить 130 тисяч гривень. Є ще штраф від 1700 до 3400 гривень та кримінальна відповідальність. Але навіть такі солідні цифри не відлякують браконьєрів. Далі справа вже за слідством. Сподіваємось на справедливість.

 

Анатолій МЕЛЬНИК,
Газета “Природа і суспільство”

Один коментар до “Чому лось й надалі стає мішенню браконьєрів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *