Чому суд на Волині вирішив забрати у фірми понад 36 тис. гектарів мисливських угідь?

Через систематичне невиконання ТзОВ «Мисливство Волині» обов’язків, суд постановив забрати у фірми понад 36 тис. гектарів мисливських угідь. Про це повідомляє konkurent.ua з посиланням на рішення Волинського окружного адміністративного суду.

Позов був скерований Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства – через виявлені численні порушення та невиконання зобов’язань з боку користувача.

Так, рішенням Волинської обласної ради “Мисливству Волині” надали в користування на 25 років 36255,44 гектарів мисливських угідь. У тому числі: водно-болотні – 5788,04 та лісові угіддя – 30467,4. В межах територій державних підприємств «Маневицьке лісове господарство» – 29386,9 гектарів, «Поліське лісове господарство» – 1080,5 га.

2 грудня 2019 року між Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та ТзОВ «Мисливство Волині» укладено Договір про умови ведення мисливського господарства. Як згодом в результаті перевірок встановили працівники єгерських служб та державної лісової охорони, компанія порушила окремі пункти цього документа. Окрім цього, фірма не виконувала й певні вимоги законодавства.

Зокрема, виявлено відсутність проведення будь-яких біотехнічних заходів, а саме викладки солі, посіву кормових полів для диких звірів. Разом із цим було встановлено відсутність стимулюючої підгодівлі диких свиней, що спонукає звірів покидати межі мисливського господарства для пошуку кормів, що є загрозою зараження та розповсюдження збудників африканської чуми.

Також на території угіддя було зафіксовано шість випадків незаконного полювання та виявлено труп вбитого механічним спобом самця косулі. Окрім того, в межах господарства було помічено присутність восьми вовків, але боротьба з ними була відсутньою. На думку суду, ці факти свідчить про те, що товариство не забезпечило належного функціонування єгерської служби.

Разом із цим в рамках рейдів було зафіксовано декілька випадків порушення режиму полювання. Конкретно, директор підприємства видав відстрільні картки з терміном дії на кілька місяців. Хоча не мав права цього робити, оскільки не було відповідного дозволу від управління лісового та мисливського господарства.

Таким чином суд вважає, що без ведення у відповідності до норм Закону №1478-III та укладеного договору мисливського господарства з відведенням відтворюваних ділянок, побудови біотехнічних споруд, вирощування кормових культур, створення захисних насаджень, проведення штучного обводнення, здійснення інших заходів, пов`язаних з веденням мисливського господарства законне полювання – не можливе. Оскільки це є погіршенням якості мисливських угідь та спричинить шкоду природним ресурсам та екології.

Зважаючи на це, “Мисливству Волині” припинили право користування мисливськими угіддями площею 36255,44 гектарів. Вони мають право оскаржити рішення в апеляційній інстанції.

Довідка. Керівником ТзОВ” “Мисливство Волині” є Володимир Ковальчук. Він також є одним із трьох засновників підприємства. Окрім нього, свою частку у компанії мають Сергій Засядько та Віктор Кирилюк. Розмір статутного капіталу – 10 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *