На території мисливських угідь ТОВ “МТ “Тимошівське” в Кам’янській ОТГ під час ліцензійного полювання виявлено випадок африканської чуми свиней (АЧС) у добутого дикого кабана.
Позначка: Держпродспоживслужба
У селі Давидів Брід, що на Херсонщині, зафіксували напад скаженого вовка на свійських тварин. Після нападу хижак загинув, а лабораторні дослідження підтвердили у нього наявність вірусу сказу.
На Закарпатті зафіксовано збільшення популяції хижаків, зокрема чисельність лисиць зросла на 300%.
На Івано-Франківщині вперше з початку повномасштабного вторгнення відновили регулювання чисельності хижих тварин.
Шляхи запобігання небезпечним інфекційним захворюванням серед дикої фауни обговорили під час робочої зустрічі. Представники Держлісагентства та Держпродспоживслужби приділили особливу увагу протиепізоотичній ситуації в країні.
На території Хмельницької області кількість випадків сказу у 2024 році зменшилася в чотири рази порівняно з минулим роком – з 45 до 12 випадків
На підконтрольній території Запорізької області успішно завершилась осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
На відстані трьох кілометрів від села Пишки Старосинявської територіальної громади вовк напав на велику рогату худобу та собак. Лабораторні дослідження підтвердили у хижака сказ
На Львівщині продовжує загострюватися ситуація зі сказом – у місті Лева зареєстровано новий випадок захворювання у собаки.
На базі кафедри мікробіології, фармакології та ветеринарної епідеміології Поліського національного університету відбувся науково-виробничий семінар “Проблеми та перспективи боротьби зі сказом в Житомирській області”.
Представники Держпродспоживслужби з трьох областей України пройшли спеціалізоване навчання у референс-лабораторії WOAH/FAO у Венеції
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику стартувала кампанія з осінньої пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Сьогодні, 30 вересня 2024 року, на Чернігівщині стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
У кількох областях України стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Днями в Північній Македонії розпочалося 23-тє засідання Постійної групи експертів з африканської чуми свиней (АЧС) по Європі. Українська делегація бере активну участь у обговоренні стратегій боротьби з цим небезпечним захворюванням
Широкомасштабна осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу розпочалася у Волинській області. Протягом наступних двох тижнів фахівці розкладуть 375 750 доз вакцини на території чотирьох районів
В 21 області України та місті Києві планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
В Україні зафіксовано 27 випадків африканської чуми свиней (АЧС) серед популяції диких кабанів.
За перше півріччя 2024 року в Україні зареєстровано 611 випадків сказу, що на 247 більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
В Україні розпочато розробку Національної стратегії боротьби зі сказом, яка нібито спрямована на зниження ризику передачі хвороби від тварин до людей та повну елімінацію смертельних випадків серед населення.
За перші шість місяців 2024 року в Україні зафіксовано 611 неблагополучних пунктів щодо сказу тварин та 30 випадків африканської чуми свиней (АЧС).
Військові дії в Україні призвели до погіршення епізоотичної ситуації через зростання кількості безпритульних тварин та ускладнення проведення профілактичних заходів.
В Україні спостерігається стрімке зростання кількості спалахів африканської чуми свиней (АЧС). За даними телеграм-каналу “Мисливство UA”, з початку червня зафіксовано щонайменше сім випадків АЧС у шести областях країни.
У Держпродспоживслужбі відбулася нарада щодо епізоотичної ситуації в Україні. Проте, замість конкретних даних, відомство обмежилося загальними фразами та планами на майбутнє.
Днями спеціалісти Південного міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні оформили документи на вивіз пари білух до зоопарку у Валенсії (Іспанія)
“Знайшли мертвою на дорозі”: на Тернопільщині браконьєри вполювали козулю та намагалися виправдатися
На Тернопільщині співробітники сектору реагування патрульної поліції викрили двох чоловіків, які незаконно вполювали козулю. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
У Полтаві відбувся Всеукраїнський семінар «Хвороби риб та гідробіонтів», організований Держпродспоживслужбою.
У Харківській області відбулося зариблення водойми-охолоджувача Зміївської ТЕС – озера Лиман. До водойми випустили 157 тис. екз. молоді риби: 111 тис. екз. товстолоба та 46 тис. екз. коропа. На Закарпатті поповнилася мальками струмкової форелі річка Шипіт – у її води вселено 8 200 особин цього виду лососевих.
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) звертає увагу власників домашніх тварин на необхідність своєчасного виявлення ознак сказу у їхніх улюбленців
Хмельницький рибоохоронний патруль зафіксував загибель риби у водоймі-охолоджувачі Хмельницької АЕС. Про це повідомляє Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.