Позначка: Держпродспоживслужба

Центр громадського здоров’я та Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підписали Меморандум про співпрацю, спрямований на зміцнення системи епідеміологічного нагляду та реалізацію підходу “Єдине здоров’я” в Україні.

Вибір правильного харчування для мисливських собак є важливим аспектом догляду за ними. Фахівці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів наголошують на важливості уважного вивчення інформації на упаковці при купівлі кормів.

Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю вакцини антирабічної для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу в кількості понад 6 мільйонів доз загальною вартістю 283,7 мільйона гривень.

Вчора, 17 березня 2025 року, в мисливських угіддях Львівської міської організації УТМР поблизу села Сухоріччя виявили тіла шести диких кабанів, у яких лабораторно підтверджено наявність ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС).

На території Олешанської сільської громади Івано-Франківської області зафіксовано випадок африканської чуми свиней серед диких кабанів та розпочато відповідні заходи з ліквідації та локалізації спалаху небезпечного захворювання.

В Україні розпочинається другий етап модернізації інформаційної системи “Епізоотія”, що має суттєво вдосконалити контроль за здоров’ям тварин та безпечністю харчових продуктів.

В умовах відкритого сезону полювання на диких кабанів, які є потенційними переносниками африканської чуми свиней, Держпродспоживслужба закликає мисливців суворо дотримуватися ветеринарно-санітарних заходів безпеки.

У січні 2025 року на території України зафіксовано нові випадки африканської чуми свиней (АЧС). Зокрема, захворювання виявлено у Тульчинському районі Вінницької області та двох районах Миколаївської області — Первомайському та Баштанському.

Шляхи запобігання небезпечним інфекційним захворюванням серед дикої фауни обговорили під час робочої зустрічі. Представники Держлісагентства та Держпродспоживслужби приділили особливу увагу протиепізоотичній ситуації в країні.

На базі кафедри мікробіології, фармакології та ветеринарної епідеміології Поліського національного університету відбувся науково-виробничий семінар “Проблеми та перспективи боротьби зі сказом в Житомирській області”.