Епічна сага про полювання вовків на бізона у Єллоустонському національному парку

20 січня група туристів у Єллоустонському національному парку стала свідками епічного полювання зграї вовків на ослабленого бізона. Про це розповіла фотографка дикої природи, очевидиця подій Stacy Gessler у соцмережі.

Стасі Геслер, фотографка дикої природи

Епічне 10-годинне переслідування ослабленого бізона

Полювання вовків на бізона у Єллоустонському парку
Фото: Stacy Gessler

“Суботнього ранку, 20 січня, я стала свідком епічної саги про вовче полювання в Єллоустонському національному парку. Самотній бик перетнув річку Файрхоул з вовчою зграєю з озера Вапіті, яка переслідувала його по гарячих слідах.

Битва між биком і вовками тривала протягом десяти годин. Вовченята гралися, мишкували, взаємодіяли з дорослими і просто пустували. Над нами літали орли-білохвости і круки, які сповіщали про битву на всю дику долину. Сонце танцювало в хмарах і виходило з них, світло змінювалося для кожної нової сцени, наче сама матінка-природа ставила сцену.

Зубр залишався на березі річки годинами, і вовки не відходили від нього, щиро намагаючись втримати бика на ногах. Кожного разу, коли бик лягав, один з дорослих ставав позаду нього, іноді кусаючи його за спину, щоб підняти. Щоразу, коли він починав підніматися, вовк або вовки відскакували назад, щоб уникнути небезпеки. Навіть хворий і поранений, бик користувався повагою всіх цих вовків. Це була вражаюча, надихаюча, смиренна, а іноді й щемлива сцена, свідком якої можна було стати.

У якийсь момент бик відмовився вставати, і більша частина зграї накинулася на нього. Моє серце зупинилося, і здавалося, що битва з биком майже закінчилася… За лічені секунди бик зібрався і піднявся, змусивши дев’ятьох вовків розбігтися, щоб уникнути ударів ногами, тупотіння і шматування.

Здавалося, бик прийняв рішення: після кількох годин битви на березі, він спробує свої сили в річці…

Полювання вовків на бізона у Єллоустонському парку
Фото: Stacy Gessler

Він розвернувся і занурився у воду, залишивши вовків у розгубленості, які стояли і дивилися, як він віддаляється від них. Найрішучіша з вовків, 1267F, спробувала поплисти за ним, але вона швидко вибралася з води і повернула назад до безпечного берега.

Відео: Wild Memories by Deby 

Бик відійшов від берега лише на 12 футів, перш ніж виснаження взяло над ним гору, і він ліг у річку. Було очевидно, що він з усіх сил намагається утримати голову над водою, і кінець був неминучим. Врешті-решт бик піддався переохолодженню і потонув.

Наступного дня вовкам вдалося відтягнути тіло бика на мілководдя, і багато-багато гостей змогли побачити не тільки вовків, але й койотів, лисих орлів і круків, які здобували таку необхідну взимку їжу.”

Полювання вовків на бізона у Єллоустонському парку
Фото: Braeden Roesler Photography

Один коментар до “Епічна сага про полювання вовків на бізона у Єллоустонському національному парку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *