Фінське дослідження ставить полювання з лука нарівні з полюванням на білохвостого оленя з рушницею

Перші результати дослідження, проведеного у Фінляндії під керівництвом ветеринара Мікаели Совали в рамках її докторської дисертації, підтверджують, що полювання з луком і стрілами є настільки ж ефективним, як і полювання з рушницею. Про це повідомляється на сайті FACE.

Детальне наукове дослідження проводилося протягом чотирьох років (з 2019 по 2023 рік) і аналізувало порівняльні аспекти добування білохвостого оленя (Odocoileus virginianus) за допомогою куль і стріл. Серед інших параметрів порівнювали відстань втечі для 130 оленів, впольованих за допомогою лука та стріл, і 100 оленів, впольованих за допомогою рушниці.

Виявилося, що сучасні мисливські стріли і кулі мають схожий, якщо не однаковий, вплив на впольованих оленів, оскільки середня відстань втечі оленів відрізнялася менш ніж на один метр між гвинтівками і мисливськими луками. Ці результати демонструють, що полювання з луком і стрілами не тільки ефективне, але й відповідає сучасним стандартам захисту тварин і є безпечною, відповідальною та сталою практикою.

Антті Сааренмаа, керівник проекту дослідження, заявив: “Наші попередні результати показують, що ці висновки збігаються з нашим досвідом, що полювання з луком і стрілами можна порівняти з іншими методами полювання”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *