Інформація для мисливця-туриста, який планує полювання після завершення карантину в світі

28151364_1261766930633627_2718168017182654464_nПідготовка та збори до полювання – завжди найдовша і найвідповідальніша частина полювання. Куди поїхати? Де зупинитись? Чи буде дичина? Якою буде погода? Які патрони і скільки? А може, за кордон махнути? Скільки це буде коштувати?

Настав мисливський сезон. Нарешті можна поїхати на полювання у своє улюблене мисливське господарство. У четвер або п’ятницю ввечері ви виїжджаєте на полювання, витративши на підготовку перед цим мінімум два тижні. Три-п’ять годин на машині або ніч у потязі, і ви на базі або в будинку в єгеря. Вирішивши безліч проблем – з єгерями, загоничами, собаками, човном, скрадкою, ви проводите два дні за своїм улюбленим заняттям, і, добувши трофей або частіше залишившись «порожнім», уночі в неділю повертаєтеся додому. Так або приблизно так проходить більшість «полювань вихідного дня» для жителів більшості міст.

І це – в давно знайомих місцях, у рідній країні. Що ж говорити про поїздку на полювання за кордон? Питання здається просто нерозв’язним. До всього цього додаються проблеми віз, квитків, дозволів на зброю тощо. А скільки це коштуватиме! І в них свої традиції… Потрібна особлива зброя, одяг… Ні, вже простіше знову до Петровича. Нехай останні два-три рази повернувся «порожнім», а може, на цей раз пощастить..?

Але вважаємо, що всім буде цікаво дізнатися, що сьогодні нашому мисливцеві пропонують туристичні компанії.

США

Ліцензія
Тут все дуже просто. Ліцензії на більшість видів мисливських тварин продаються в супермаркетах, мисливських і спортивних магазинах, навіть на заправних станціях. Для придбання ліцензії достатньо пред’явити своє водійське посвідчення, і продавець або касир введе ваші дані в базу, а через кілька хвилин у вас у руках буде документ, що дозволяє вам полювати. Тут само ви можете прихопити і брошуру з правилами полювання в даному штаті на поточний рік, бо вони різні для кожного штату. Вартість ліцензії 154 дол. США.

Трофеї
Хижаки: ягуар, пума, рись, ведмідь, вовк, росомаха.

копитні:

♦ Бики (бізон, вівцебик, гаур, як, буйвіл, зубр, газель, нільгау, куду, сернобик, гну, газель, антилопа);
♦ Оленячі (вапіті, лось, карибу, олені, аксис, лань);
♦ Козли (баран, сарна, тар, козел, муфлон);
♦ Кабани.

Інші трофеї: моржі, алігатори.

Вартість туру (без авіаперельоту): олень – 4000 дол. США, качка, гуска – 2000 дол. США, ведмідь – 1600 дол. США.

Канада

Фішка полювання. Приготуйтеся до того, що вам доведеться пересісти на коня – більшість полювань проводиться верхи, а підходять мисливці до місця, зручного для стрільби, пішки. Коні добре підготовлені для пересування по гористій місцевості. У зручному сідлі легко долати великі відстані. У більшості випадків для підвищення результативності на полюванні використовуються «летючі табори».

Трофеї: баран кам’яний, баран Дала, лось канадський, карибу гірський, коза снігова, гризлі і ведмідь чорний, пума.

Сезон полювання: полювання на гризлі – квітень-травень, вересень-жовтень. Полювання на ведмедя чорного – квітень-травень, вересень-жовтень. Полювання на барана Дала і барана кам’яного – 15 серпня-10 жовтня. Полювання на лося канадського, карибу, козу снігову – 15 серпня-31 жовтня.

Вартість туру (без авіаперельоту): ведмідь – 3700 дол. США, вовк – 4800 дол. США, олень – 8800 дол. США, лось – 10 150 дол. США.

Гренландія

Фішка полювання. Якщо приїдете полювати навесні, тут вас посадять на собачу упряжку. Полювати на снігоходах на острові заборонено. Влітку полювання в Гренландії проводиться біля узбережжя. На полювання виїжджають на човнах. Дистанція для стрільби навесні 100–200 м, а влітку від 20–150 м. Якщо ви полюєте в березні або квітні, ретельно видаліть мастило з затвора зброї.

Трофеї. Головний трофей Гренландії – вівцебик. Мисливець повинен вивозити трофей із собою. Організувати відправлення трофея після відбуття клієнта неможливо. Для вивезення трофея необхідно мати з собою спеціальну сумку.

Сезон полювання: зимова охота на вівцебика: з 10 березня. Літнє полювання: з 15 липня по 1 серпня.

Вартість туру (без авіаперельоту): вівцебик – 5000 дол. США.

Аргентина

Фішка полювання. Полювання в Аргентині проводиться з підходу та з вишок уранці і ввечері. Іноді для пересування по угіддях використовується повнопривідний автомобіль. Під час полювання на пуму викладаються привади і використовуються спеціально навчені собаки.

Трофеї: буйвіл, олень благородний, аксис, лань, пума, муфлон, кабан, антилопа гарна, козел, баран, капібара.

Сезон полювання: цілий рік.

Вартість туру (без авіаперельоту): перната дичина – 2500 дол. США, копитні – 500 дол. США/доба.

Бразилія

Фішка полювання. Бразилія – це Амазонка. Амазонка – це риболовля. Найшикарніша риболовля в Бразилії в Амазонії, в найбільшому водному басейні на Землі та ще й у джунглях. Звичайний денний улов – від двох десятків кілограмових «крихіток», до семикілограмових хижаків.

Трофеї: Водиться тут риба різна: піраньи, ярагі – маленька і дуже смачна риба, матрінкса – рибка, дуже схожа на ярагі, але виростає значно більша (до 4–5 м). Тамбакі – схожа на ляща, тільки може досягати 20 кг. Тукунарі – хижа риба, добре ловиться на блешню або живця. І, нарешті, пирарт – тутешній корифей, може досягати 300–350 кг.

Сезон риболовлі: Південна Амазонія – серпень-листопад. Північна Амазонія – грудень-квітень.

Вартість туру (без авіаперельоту): 4200 дол. США.

Австралія

Фішка полювання. Австралія – саме той континент, де різноманіття тваринного світу вражає своєю креативністю. На материку дуже багато ендеміків. Тільки не на всіх тварин можна полювати. Наявні на території дороги дозволяють обстежувати значну площу угідь і знайти буйволів або їх сліди. Як правило, пошук не займає багато часу, але він може тривати і кілька годин. Іноді для того, щоб виявити водяного буйвола з рекордними трофейними даними, використовується гелікоптер.

Трофеї: лань європейська, замбар індійський, аксис, олень благородний, замбар гривастий яванський, буйвіл азійський, вапіті, олень свинячий, замбар гривастий Молукський, антилопа Гарна.

Сезон полювання: буйвіл азійський – цілий рік; олень благородний, вапіті, лань, аксис – початок лютого-серпень; замбар індійський і гривастий – кінець квітня-грудень.

Вартість туру (без авіаперельоту): олень – 2500 дол. США.

Танзанія

Фішка полювання. На територію Танзанії кожному мисливцю дозволяється ввезення трьох одиниць вогнепальної зброї. Пістолети, автоматична та напівавтоматична зброя заборонені. Полювання на безпечні види тварин найбільш успішна зі зброєю середнього калібру .264 або .338. Мінімальним калібром для полювання на хижаків є .375, також підходить калібр .416 і .458. Краще мати при собі 60 патронів для кожного виду зброї. Для зброї середнього калібру рекомендуються потужні напівоболочні патрони Рremium, a для калібру Magnum необхідні патрони типу TUG, TIG, X-BULLETS. Рушниця великого калібру має бути пристріляна на 100 м у центр, а середнього калібру – на 200 м.

Трофеї: тут полюють на все, що рухається. Активно рухаються тут лев, буйвіл, слон, леопард, куду.

Сезон полювання: з 1 липня по 31 грудня.

Вартість туру (без авіаперельоту): перната дичина й антилопа – 450 дол. США/доба, буйвіл – 1200 дол. США/доба (плюс вартість ліцензії – 1000 дол. США і трофею – 2500 дол. США), слон – 1500 дол. США/доба (плюс вартість ліцензії – 4000 дол. США і трофею – 12 000 дол. США), ліцензія на кабана-бородавочника – 150 дол. США, ліцензія на крокодила – 300 дол. США.

ПАР

Фішка полювання. Полювання в ПАР проводиться переважно взимку – з травня по серпень. Це суха і прохолодна пора. У ранкові години температура може опускатися до 0°С, але зазвичай досить тепло – до +20–25°С вдень. Літо триває з вересня по квітень. Це жаркий час, можуть бути дощі та грози. Полювати можна, починаючи з квітня до кінця жовтня. Основні провінції для полювання в ПАР: Зулуленд, Квазулу, Східний Кейп і Північна провінція. Площа мисливських господарств у середньому становить від 10 до 15 тис. га, деякі досягають 40 тис. га. Кожна територія має певний видовий склад тварин. Полювання на лева проводиться переважно на території Північної провінції, що межує з Ботсваною. У глибині провінції Зулуленд, розташованої поблизу Національного заповідника, найбільше антилопи ньяла і носорогів; полювання на буйвола і слона проводиться практично в усіх провінціях.

Трофеї: лев, слон, носоріг, буйвіл, козулі антилопа, бонтебок, бубал білий, капський і біломордий, козел водяний, грісбок, бушбок, дукер, імпала південна, канна капська, кліпспрінгер, куду великий, лічі рудий, ньяла , орібе, редунка, антилопа, спрингбок, гієна бура.

Сезон полювання: з початку липня по кінець грудня.

Вартість туру (без авіаперельоту) – 2895 дол. США. Вартість трофеїв: антилопа – 975 дол. США, газель – 700 дол. США, бородавочник – 400 дол. США, шакал – 50 дол. США, зебра – 1200 дол. США.

Польща

Фішка полювання: У Польщі популярне полювання на копитних, проводиться з вишки або з підходу, час полювання – вранці і ввечері. На полюванні можуть використовуватися позашляховики. Кожному мисливцеві надається власний транспорт і професійний єгер. Оренду зброї в Польщі заборонено. Мисливець може використовувати зброю, привезену з собою.

Трофеї: олень благородний, лань, козуля, муфлон, кабан.

Сезон полювання: олень благородний – з 21 серпня по 28 лютого, лань – з 1 жовтня по 15 січня, козуля – з 11 травня по 30 вересня, муфлон – з 1 жовтня по 28 лютого, кабан – з 1 квітня по 28 лютого.

Вартість туру (без авіаперельоту): козуля, олень, кабан – 950 дол. США. Трофей оплачується окремо: козуля (роги) – від 80 до 1900 дол. США, кабан (ікла) – від 500 до 1000 дол. США, олень (роги) – від 500 до 5000 дол. США.

Болгарія

Фішка полювання: кожен мисливець хотів би зібрати 10 трофеїв. Так-от, 7 із них можна знайти в Болгарії. Полювання в Болгарії на великих тварин проводиться з вишки або з підходу, двічі на день – вранці і ввечері.

Трофеї: олень благородний, муфлон, сарна, козуля, кабан, лань, зубр.

Сезон полювання: полювання на оленя благородного і лань – з 1 вересня по 31 січня, на косулю – з 1 травня по 30 жовтня, на сарну – з 1 вересня по 31 квітня, на кабана, муфлона, зубра – цілий рік.

Вартість туру (без авіаперельоту): козуля, олень, кабан, муфлон – 850 дол. США. Трофей оплачується окремо: муфлон – 700–3000 дол. США, олень – 950–13 000 дол. США.

Англія

Фішка полювання: прародителька полювання, законодавиця мисливської моди Англія ніби жонглює перед усім світом своїм традиційним пафосним хобі: то забороняє полювання на лисиць, то заборону знімає. Особливе місце в цій країні, як і раніше, займають колективні полювання на фазанів, куріпок і голубів. Вони проводяться за суворим протоколом і з особливою пишністю. Полювання в Англії проводиться з підходу в ранкові та вечірні години. Організатори дуже добре знають територіальний розподіл тварин, тому полювання майже завжди успішне.

Трофеї: козуля, лань, мунтжак і олень водяний китайський.

Сезон полювання: полювання на козулю – з 1 квітня по 30 жовтня, на лань – з 1 серпня по 30 квітня, на мунтжака і на оленя водяного китайського – цілий рік.

Вартість туру (без авіаперельоту): козуля – 350 дол. США/доба, олень – 600 дол. США/ доба, на пернату дичину з собаками – 850 дол. США/ доба. Трофей оплачується окремо.

Китай

Фішка полювання: Китай – це рай для справжнього мисливця, величезна територія поцяткована практично всім набором географічних зон. Ходити по них, не переходити. Та й видів тварин тут багато. Але, мабуть, найкраща здобич у Китаї – це такін – загадкова тварина. Цей вид є елітним і рідше мисливським трофеєм. Для полювання на такіна видається лише 5 ліцензій на рік. Три з чотирьох підвидів водяться в Китаї, полювання проводиться тільки на два з них: січуньського і шансійського. Полювання на такіна проходить у гірських лісах, майже джунглях, розташованих на висотах від 1500 до 2900 м. В угіддях мисливці пересуваються пішки.

Трофеї: такін шеньський, такін сичуаньський.

Сезон полювання: на такінів – з 1 березня по 30 квітня, з 1 серпня по 30 грудня.

Вартість туру (без авіаперельоту): баран, козеріг – 8000 дол. США, олень – 7700 дол. США, на водоплавну дичину – 1690 дол. США. Трофей оплачується окремо.

Роман НОВІКОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *