В актовій залі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся семінар-нарада користувачів мисливських угідь області. Вона проходила за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України та Волинського ОУЛМГ.
Відкрив семінар-нараду завідувач сектору – головний мисливствознавець сектору мисливського господарства ВОУЛМГ Руслан Люшук.
– Сьогодні на порядок денний ми винесли найактуальніші питання – безпечність проведення полювань, результативність рейдів з охорони державного мисливського фонду, недопущення занесення збудника африканської чуми свиней у дику фауну та порядок подачі річного звіту з ведення мисливського господарства за 2017 рік.
На нараду прибуло понад півсотні керівників, у т. ч. й голів мисливських господарств, товариств, організацій, також районних мисливствознавців, мисливствознавців державних лісомисливських підприємств та працівників, які відповідають за ведення мисливського господарства, представників користувачів мисливських угідь області.
До присутніх звернулися перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Олександр Козій, заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Сергій Войтюк, головний спеціаліст управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Катерина Філюта.
Фахівці зазначали про неоднозначність із епізодичною ситуацією у колективних господарствах області та приватному секторі. В останніх їх можна проконтролювати. Розроблені методики діагностики, виявлення захворюваності, обліку інфікованих свійських тварин, введення карантину та оздоровлення ситуації в конкретному селі чи регіоні.
Складніше – із дикими тваринами. Адже ніхто не може передбачити, наскільки кілометрів за ніч відійде стадо диких свиней.
Тож фахівці зверталися до користувачів мисливських господарств, аби вони із розумінням і всією серйозністю поставилися до викликів епізодичної ситуації, яка, на жаль, проблемна. Якщо проби з Волині засвідчили безпечність поголів’я диких свиней, Рівненщина в чотирьох суміжних із Волинською областю районах за результатами лабораторних досліджень дала невтішні результати.
Натомість користувачі кажуть, що загроза іде не від дикого поголів’я, а з приватного сектора. Як приклад, наводять випадок, що стався у с. Хотешів, де господар, у якого було виявлено хвору тварину, замість утилізації прикопав тушку у лісі.
Попри загальну ситуацію в Україні й на Волині зокрема щодо африканської чуми, на нараді йшлося також про державні програми попередження сказу серед диких тварин, зокрема лисиці червоної.
Семінар-нарада виявила чимало й інших актуальних і болючих для волинських користувачів мисливських господарств і дотичних до цієї проблематики державних управлінь та організацій питань. Над їх вирішенням потрібно працювати усім разом.
Руслан Люшук від імені начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка запевнив, що управління лісового господарства, яке у силу своїх обов’язків покликане контролювати ситуацію у регіоні та консолідувати зусилля задля максимального благополуччя представників дикої фауни, готове до співпраці з усіма користувачами мисливських угідь та безпосередньо мисливцями.
Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ