Лисиці проти кроликів: французькі фермери роблять ставку на хижаків

Лисиці проти кроликів – таке рішення знайшли французькі фермери, яким набридла шкода, спричинена перенаселенням вуханів. Про це пише провідне видання для любителів полювання, риболовлі та природи “Le Chasseur Français” з посиланням “France3”.

Лисиці проти кроликів

Використання лисиць для боротьби з розмноженням кроликів

У Франції заборонено випускати на волю диких тварин, класифікованих як «Види, які можуть завдати шкоди» (ESOD), але є виняток. Він надається центрам догляду за дикими тваринами. І недалеко від Монпельє є центр дикої природи під назвою Goupil Connexion.

Лисиці проти кроликів

У багатьох містах і селах Франції кролик “Жанно”, дуже рідкісний, або навіть не існує. В інших він почувається чудово, навіть занадто добре. Так відбувається в дюжині комун поблизу Монпельє.

Бернар Ганібен, президент мисливського клубу Mauguio-Carnon, розповів France3: “За 50 років я ніколи не бачив стільки кролів! Ми вполювали 12 000 з них, але не можемо впоратися з ситуацією”.

Тож фермери, яким набридло миритися зі збитками, звернулися, на їх думку, до “більш природного” рішення, використовуючи лисиць. 7 лисенят були випущені на територію, багату на кроликів. Вони не впевнені, чи всі руді виживуть… насправді, одна або дві вже загинули на дорогах.

Лисиці проти кроликів

Федерація мисливців не в захваті від цієї ініціативи. Вона заявила France3: “Ми ніколи не просили випускати лисиць на волю!… Випускати маленьких диких хижаків – це не те, що можна зробити будь-як, і на це має бути дозвіл префектури. Власне, ми написали до префектури листа з проханням надати інформацію про цю ініціативу, яка відбулася без нашого відома і потайки”.

Тим часом, перенаселення кроликів особливо шкодить фермерським господарствам, оскільки, на відміну від диких кабанів, за завдані ними збитки не передбачено жодної компенсації.

Лисиці проти кроликів

“Нашим політикам потрібно змінити екологічний кодекс, але збитки від кроликів обчислюються сотнями тисяч євро. Хто буде платити? Мисливські федерації виплачують компенсації за диких кабанів, але якби нам довелося додати шкоду від кроликів, я не впевнений, що у них вистачило б на це ресурсів”, – пояснює Жан-Люк Лейдьє, голова сільськогосподарського кооперативу CUMA Mauguio.

Чому так багато кроликів?

Важко сказати, але, безумовно, є кілька причин для такого розмноження. По-перше, залізничний обхід Німа і Монпельє створив величезний баласт. “Тепер кролики можуть знайти 4-зірковий готель вздовж усієї залізничної лінії”, – пояснює FDC. Існує також високий рівень занедбаності сільськогосподарських угідь і великі площі пустирів, які є дуже сприятливими для популяцій кроликів. Ці популяції настільки добре прижилися, що вже навіть не бояться спалахів хвороб, які могли б знищити популяції в інших місцях. Тут регулярно трапляються спалахи міксоматозу та ВХД. Але кроликів настільки багато, що ці хвороби не призводять до значного скорочення їх чисельності. А ті, хто виживає, мають імунітет і тому в меншій мірі імунізують своїх нащадків.

То які ж рішення?

Автор статті в журналі “Le Chasseur Français” пропонує продовжувати полювати. Але також працювати над середовищем існування. – Можливо, фермерська спільнота могла б зробити свій внесок, рекультивуючи пустирі та повертаючи їх до сільськогосподарського використання. Але в будь-якому випадку, не лисиці вирішать проблему, – переконані у виданні .

Один коментар до “Лисиці проти кроликів: французькі фермери роблять ставку на хижаків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *