Заборона полювання – вимушений крок на початку війни, але зараз накопичились негативні наслідки

Заборона полювання це вимушений крок, який був виправданий на початку війни. Таку думку висловив генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець в інтерв’ю для видання Liga Zakon.

Однак за словами чиновника, за цей час накопичились негативні наслідки, зокрема мисливські господарства втратили майже увесь дохід, і тепер є виключно дотаційними. Їх підтримують, платять зарплату єгерям, проводять підгодівлю тварин. Крім того, за словами генерального директора ДП «Ліси України», маємо неконтрольоване збільшення популяції деяких хижих тварин, ризики поширення небезпечних захворювань.

– Наразі ліміти та норми використання мисливських тварин затверджені Міндовкіллям. Триває погодження наказів про відкриття полювання з боку ОВА. Насправді, це не просте питання. Наприклад, відвідування лісів в Київській області заборонено. Тому потрібно визначити території де можливе проведення полювання, встановити терміни і допустимі способи полювання. Важливо правильно працювати з суспільством і доносити інформацію про те, що контроль за популяцією це не розвага під час війни, а необхідний захід для збереження біорізноманіття, – наголосив Юрій Болоховець.

Посадовець прокоментував дописи у соцмережах та публікації  новинних сайтів де кажуть про збільшення популяцій тварин.

– Популяція може неконтрольовано зростати, але з часом це призводить до спалаху епідемій, масової загибелі тварин. Це хибна думка, що світ мисливських тварин виграв від заборони. Тваринний світ виграє, коли є люди, готові фахово займатись мисливством, вкладаючи в нього душу, серце і чималі фінанси. Буквально нещодавно, наприклад, одне з приватних мисливських господарств Чернігівщини завезло понад 160 благородних оленів. Через декілька років популяція пошириться на увесь регіон. Ось такі інвестиції дійсно позитивно впливають на ситуацію в мисливстві, – переконаний очільник державного підприємства.

Щодо Стратегії розвитку мисливського господарства, то Юрій Болоховець розповів, що Проєкт Стратегії оприлюднений Держлісагентством та додав, – на жаль, дискусія триває.

– Пропонуються якісь ілюзорні ідеї, нібито людина не має втручатись – природа найкращий господарник. Але це ілюзії. Ліси потребують нашого догляду, захисту, підтримки. Це велика робота. Тому будемо продовжувати діалог, знаходити компроміси з екологічної спільнотою, – підсумовує генеральний директор ДП «Ліси України».

4 коментарі до “Заборона полювання – вимушений крок на початку війни, але зараз накопичились негативні наслідки

  1. Всі все розуміють, а конкретних дій немає. По лису зробили один вихід для галочки і все.
    Полювання дає можливість підтримувати навики по стрільбі в належному стані, на сьогодні вони не зайві будуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *