Лисиця зі сказом намагалася напасти на корову, а потім на хлопця (ВІДЕО)

Вразливість тварин перед хворобами, зокрема сказом, може стати причиною небезпеки для дикої природи та навіть людей. Недавно у соціальних мережах з’явилося відео, яке зафіксувало незвичайний інцидент – лисиця, яка намагалася напасти на корову, а потім на хлопця. Це відео може стати символом проблеми – швидкого розповсюдження сказу.

Відео в мережі опублікував користувач тікток з ніком @0__s_p_o_t_i_f_y__0.

У кадрі можна побачити, як лисиця наближається до корови з видимими ознаками агресії та намагається вкусити її. Ситуація стає ще небезпечнішою, коли лисиця підходить до хлопця, який відганяє її сухою гіллякою.

Сказ – це небезпечна хвороба, яка може заражати тварин і людей. Заражені тварини можуть втрачати нормальну поведінку та ставати агресивними. З огляду на це, в Україні реалізується програма вакцинації від сказу для диких тварин, спрямована на збереження природи та захист від цієї небезпечної хвороби.

Крім того, варто зауважити, що нещодавно в Вінницькій області сталася трагедія – перший випадок смерті людини від сказу за останні 15 років. За даними офіційних джерел, жертвою стала жінка, яку покусала домашня кішка. Цей випадок ще раз підкреслює важливість уважності до сказу та необхідність вакцинації домашніх та диких тварин для збереження здоров’я людей і збереження екосистеми.

Нагадуємо, що 28 вересня – Всесвітній день боротьби проти сказу (World Rabies Day), який входить в систему міжнародних днів ООН і приурочений до дня смерті французького мікробіолога Луї Пастера, який створив першу в історії вакцину від сказу.

Сказ — особливо небезпечне смертельне інфекційне захворювання, що викликається вірусом сказу Rabies virus. Сказ зустрічається в більш ніж в 150 країнах і територіях.

Щороку від цього захворювання в світі гине понад 55 000 людей і більше 1 млн тварин.

Ситуація зі сказом в Україні після повномасштабної агресії рф та заборони вже другий рік поспіль полювання, що зупинило регулювання хижаків – катастрофічна.

– Мисливська спільнота б’є на сполох і неодноразово зверталась з відповідними листами до Міндовкілля, ОВА, КМУ, Президента України. Але поки мисливську спільноту і місцевих мешканців, які потерпають від навали хижаків і зростання випадків сказу – не чують. Дозволити залучати до регулювання хижаків мисливців підтримують в деяких ОВА і в Держпродспоживслужбі, але все дуже складно, – зазначають у Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.

Один коментар до “Лисиця зі сказом намагалася напасти на корову, а потім на хлопця (ВІДЕО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *