Одні мисливці тільки готують рушниці та запасаються патронами, а хтось вже полює, або повренувся з полювання. Адже 20 серпня о 18.00 год. розпочався сезон полювання на пернату дичину. Цьогоріч він триватиме до кінця грудня. Полювати можна в суботу і неділю. Окремо кожному користувачу мисливських угідь додатково буде визначено тривалість сезону та дні відведені для полювання. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на pogliad.ua
Лови на качок зазвичай проводять на водоймах. Тому охочим порибалити або ж просто відпочити біля ставка, варто двічі подумати, перед тим як вирушати в дорогу, щоби якийсь мисливець не переплутав із качкою.
Окрім качки, можна добувати перепела та голуба. Полюють на них у всіх районах області на територіях, які передані у користування Українського товариства мисливців та рибалок. Винятком є Путильський район – там надто мало пернатих. До того ж є перелік тварин, на яких заборонено полювати. Це, в основному, зникаючі і червонокнижні тварини – лебідь, курочка водяна, голуб-синяк, тхір, видра.
Полювати на качок краще йти вранці або ввечері, на дикого голуба, навпаки, добре полювати вдень
Встановлено також обмеження на полювання за один день. Зокрема, кожен мисливець вказує свій ліміт для здобуття дичини, але він не повинен бути більшим, ніж це передбачено законодавством. Головний мисливствознавець обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Любомир Синятович каже, якщо мисливець порушує цей ліміт, йому може загрожувати штраф розміром 250-500 гривень.
– На основі відшкодувань суд накладає адміністративне стягнення, тобто штраф від 1020 до 2040 гривень. Суд також приймає рішення, чи конфіскувати знаряддя, чи залишити власникові, – пояснює Л. Синятович.
Полювати на качок, на думку мисливця, краще вранці, коли птиця прилітає на годівлю, або ж ввечері, коли, наївшись, вони прямують на ночівлю. Однак на дикого голуба полюють удень.
Що ж до вартості полювання, то заняття це стає дедалі дорожчим. Зросла вартість картки. Відтепер за сезонну треба викласти від 200 до 300 гривень. Якщо нема бажання купувати картку на увесь сезон, мисливець може придбати одноразовий дозвіл на полювання за 70-100 гривень. Набої обійдуться від 10 гривень за штуку.
Процедура отримання зброї також непроста. Щоби законно володіти зброєю, треба зібрати купу документів і заплатити чималу суму грошей.
– Мисливську гладкоствольну зброю, згідно з українським законодавством, можуть мати громадяни, які досягли 21-річного віку. Особі, яка хоче придбати нарізну рушницю, має виповнитися 25 років, – розповідає Л. Синятович.
Проте отримання дозволу на користування зброєю ще не дає права на здійснення полювання. Майбутній мисливець має обов’язково зібрати відповідний пакет документів. Сюди входять посвідчення мисливця, відстрільна картка, дозвіл на користування зброєю, за наявності мисливських собак, паспорт на них та контрольна карта обліку впольованої дичини і порушень правил полювання.
Втім, полювання для мисливця – це цілий ритуал зі своїми традиціями та неписаними правилами. І йдуть сюди не заради здобичі, а щоб пожартувати, відпочити, байки розповісти і послухати. Трапляються і так звані «голодні» мисливці, які нехтують всіма правилами та законами. Пан Синятович каже, два тижні тому в Вижницькому районі ловили браконьєрів, які вбили косулю. Порушників знайшли, але вони, як правило, відбуваються штрафом розміром 102 гривні. Проте якщо взагалі не вживати ніяких заходів, браконьєрство буде процвітати.
Катерина ЛІСКОВСЬКА